2014 - kalendář akcí

Zpět
 
ne  5. 1.16:30 Tábor, Novoroční koncert
Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské, Farského ul.
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Preludium C dur, BWV 846 (klavír)
2. Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
3. Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, č. 4, č. 5, č. 10
4. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír
5. Verše Evy Červené ze sbírky Jiskření mysli: Hvězdy – Mračna – Sněženka – Ptáci
6. Zpěvy Taizé – Nada te turbe (alt a violoncello)
7. Verše Evy Červené ze sbírky Jiskření mysli: Obraz – Smích – Zvon – Noty
8. Zpěvy Taizé – Bless the Lord (alt a violoncello)
9. Georg Philipp Telemann – Sonáta D dur pro violoncello a B.C., TWV 41:D6
10. Oskar Nedbal – Suita ve starém slohu (klavír)
11. Antonín Dvořák – Ave maris stella, op. 19b (alt a klavír)
12. Antonín Dvořák – O Sanctissima, op. 19a (alt, violoncello a klavír)
13. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium


Ludmila Peřinová – zpěv (3,6,8,11,12) a recitace (5,7)
Eva Peřinová – klavír (1,2,3,10-12)
Jan Škrdlík – violoncello (2,4,6,8,9,11-13)
Kryštof Škrdlík j.h. – violoncello (9)

st  5. 2.19:00 Kyjov, Koncert dua violoncella s violou da gamba
Koncertní sál ZUŠ, Jungmannova 292
Provedené skladby:
Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8


Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Stávková – viola da gamba

st  12. 2.19:00 Jablonec nad Nisou, Komorní koncert
Městské divadlo
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur)
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

pá  28. 2.11:00 Brno, Slavnostní inaugurace rektora VUT v Brně, Prof. Petra Štěpánka
Novobarokní aula VUT v Brně, Antonínská 1
Provedená skladba:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium


Jan Škrdlík – violoncello

st  5. 3.19:30 Kyjov, Putování starou hudební Evropou
Divadelní sál Kulturního domu
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – „L'estro armonico” op. 3/8 Koncert a moll pro 2 housle, smyčce a cembalo, RV 522
Georg Friedrich Händel – „Why do the nations so furiously“ z oratoria „Mesiáš“, HWV 56
Johann Sebastian Bach – Koncert pro cembalo a smyčcový orchestr č. 4 A dur, BWV 1055
Wolfgang Amadeus Mozart – Leporellova árie, „Madamina“ z opery Don Giovanni, KV 527
Jiří Antonín Benda – Sonáta C dur pro cembalo a smyčcový orchestr
J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
Wolfgang Amadeus Mozart – Osminova árie, „Žebříková“ z opery Únos ze Serailu, KV 384


Musica Antiqua Viva
Jiří Klecker – bas
Pavel Fajtl – housle
Jan Vašta – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

ne  9. 3.18:00 Brno-Komín, Ohlédnutí za slavnými hudebními skladateli Vysočiny 18. století
Radnice Brno Komín, Vavřinecká 15
Provedené skladby:
Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1
František Kramář – Smyčcové trio F dur, op. 96, Allegro moderato
Antonín Vranický – Trio Notturno, Allegretto
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

út  11. 3.19:00 Cheb, Hudební Vídeň Johanna Strausse
Valdštejnská obrazárna
Provedené skladby:
Ludwig van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Johann Strauss ml. – Vídeňská krev, pásmo valčíků v úpravě pro klavír
Johannes Brahms – Sonáta e moll pro violoncello a klavír op. 38, Allegretto quasi Menuetto
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Ardaševová – klavír

út  18. 3.19:00 Nejdek, 274. koncert Kruhu přátel hudby v Nejdku
velký sál kina v Nejdku
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír s filmovou vizualizací
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Pavel Kratochvíl – klavír

čt  20. 3.19:30 Nelahozeves, Koncert komorní hudby
Rytířský sál Zámku v Nelahozevsi
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

út  15. 4.19:00 Olomouc, Koncert v rámci 2. ročníku uměleckých performancí
Paschalia olomucensia

kostel sv. Michala, Žerotínovo náměstí
Provedená skladba:
Joseph Haydn – Sedm slov Vykupitelových na Kříži, op. 51, Hob. III:50


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

st  23. 4.19:00 Kopřivnice, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Kulturní dům Kopřivnice – Kinosál
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

pá  25. 4.18:00 Planá nad Lužnicí, Vernisáž Ivana Uhlíře – „Obrazy a objekty“
Galerie Fara
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
Zpěvy Taizé – Nada te turbe, Wait for the Lord, De noche, Bless the Lord


Ludmila Peřinová – zpěv
Jan Škrdlík – violoncello

út  29. 4.19:00 Jičín, Českomoravské paralely
Porotní sál Jičínského zámku
Provedené skladby:
1. Leoš Janáček – Lístek odvanutý z klavírního cyklu Po zarostlém chodníčku (arr. pro housle a klavír J. Štědroň)
2. Leoš Janáček – Dumka pro housle a klavír
3. Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, 1. věta (verze pro violoncello a klavír)
4. Antonín Dvořák – Sonáta pro housle a klavír F dur, op. 57, Allegro ma non troppo
5. Leoš Janáček – Suita z opery Liška Bystrouška (arr. pro 2 housle a klavír B. Dobretsberger)
6. Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
7. Antonín Dvořák – Bagatelly pro 2 housle, violoncello a klavír, op. 47 (č. 4 a 1)


Jitka Koláčná – housle (1,2,5,7)
Ondřej Koláčný – housle (4,5,7)
Jan Škrdlík – violoncello (3,6,7)
Monika Chmelařová – klavír (3,4,6,7)
Zuzana Pelcová – klavír (1,2,5)

čt  1. 5.16:30 Tábor, Koncert lásky a vděku
Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské, Farského ul.
Provedené skladby:
1. Olivier Messiaen – Díkuvzdání věčnosti Ježíše pro violoncello a klavír
2. André Asriel – Tři židovské ukolébavky
3. Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
4. Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
5. Ottorino Respighi – Io sono la madre (Jsem matka Ukřižovaného)
6. Ralph V. Williams – Come my Way (Přijď, má Cesto z cyklu Mystical Songs)
7. Pásmo veršů Evy Červené ze sbírky Jiskření mysli
8. Zpěvy ekumenického hnutí Taizé
9. Eduard Tregler – Tři duchovní písně pro alt, klavír a violoncello (Ave verum corpus, O bone Jesu, Ave maris stella)


Ludmila Peřinová – zpěv (2,5,6,8,9) a recitace (7)
Eva Peřinová – klavír (1,5,6,9)
Jan Škrdlík – violoncello (1,2,4,8,9) a recitace (3)

čt  8. 5.19:00 Tábor, Oskaru Nedbalovi VĚNOVÁNO
slavnostní koncert ke 140. výročí narození O. Nedbala v Táboře

Děkanský chrám, Žižkovo nám.
Provedené skladby:
Josef Suk – Meditace na svatováclavský chorál (transkripce pro varhany)
Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, VI. Slyš, ó Bože, volání mé (alt a varhany)
Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, V. Bože! Bože! Píseň novou (alt a varhany)
Antonín Dvořák – O Sanctissima, op. 19a (alt, violoncello a varhany)
Antonín Dvořák – Ave maris stella, op. 19b (alt, violoncello a varhany)
Oskar Nedbal – Air a Věrce k svátku (transkripce pro varhany)
Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír (violoncello a varhany)
Josef Bohuslav Foerster – Tres Ave Maria. Opus, op. 137, č. 2 (alt a varhany)
Josef Bohuslav Foerster – Tres Ave Maria. Opus, op. 137, č. 3 (violoncello a varhany)
Eduard Tregler – Tři duchovní písně pro alt, varhany a violoncello (Ave verum corpus, O bone Jesu, Ave maris stella)
Leoš Janáček – Postludium z Glagolské mše (varhany)


Markéta Schley Reindlová – varhany
Ludmila Peřinová – zpěv
Jan Škrdlík – violoncello

so  10. 5.18:00 Zábřeh, Osmý koncert cyklu
Bravo Zábřeh

Kostel sv. Barbory
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Ardaševová – klavír

po  12. 5.18:00 Litomyšl, Komorní koncert
Modlitebna Církve československé husitské, Toulovcovo nám. 151
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
František Kramář – Smyčcové trio F dur, op. 96, výběr
Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17 č. 1, výběr
Antonín Vranický – Trio Notturno, výběr
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

pá  16. 5.19:30 Bystřice pod Hostýnem, 144. zámecký koncert:
Violoncellový recitál k Roku české hudby
naši slavní skladatelé 19. a 20. století

slavnostní sál bystřického zámku
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

so  24. 5.16:30 Kamenice nad Lipou, Recitál k Roku české hudby
v rámci 5. ročníku Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže

Kulturní dům
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Vítězslav Novák – Sonáta g moll pro violoncello a klavír, op. 68, No 141
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

st  11. 6.16:30 Tábor, Valse triste
Koncert pedagogů ZUŠ Oskara Nedbala

Gotická síň Husitského muzea, Žižkovo náměstí
Provedené skladby:
1. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro flétnu a klavír
2. Jindřich Jindřich – Dva dvojzpěvy: Hvězdy; Jarní
3. Antonín Dvořák – Moravské dvojzpěvy, op. 32, č. 8 „Zajatá“
4. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro zpěv a klavír
5. Antonín Dvořák – Poetické nálady op. 85, č. 3 „Na starém hradě“, č. 8 „Rej skřítků“
6. Antonín Dvořák – O Sanctissima, op. 19a pro alt, violoncello a klavír
7. Eduard Tregler – O bone Jesu pro alt, violoncello a klavír
8. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro housle a klavír
9. Vojtěch B. Aim – Noc tiše plyne pro hlas, housle a klavír
10. Vojtěch B. Aim – Večer
11. Vilém Blodek – Květy lotosu
12. Vilém Blodek – Koncert D dur, 2. věta
13. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír
14. Oskar Nedbal – Valčíková píseň z operety Polská krev


Jana Pavlatová – flétna (1,12)
Ludmila Peřinová – zpěv (2,3,6,7,9,10,11) a průvodní slovo
Irena Havlínová – zpěv (2,14)
Klára Remsová – zpěv (3,4,14)
Jiří Sycha – housle (8,9)
Jan Škrdlík – violoncello (6,7,13)
Petra Zíková – klavír (5)
Eva Peřinová – klavír (1-5,7-14)

so  14. 6.18:00 Brno, Koncert pro konec času
Sál CASD, Střední 10
Provedené skladby:
Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír
Aramejský otčenáš – Improvizace zpěvu a violoncella na text aramejského otčenáše


Ensemble Messiaen
Jiří Besperát – housle
Kateřina Soukalová Váchová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

j.h. Ludmila Peřinová – zpěv

čt  19. 6.19:00 Prachatice, Koncert v rámci Dnů duchovní hudby
„Vokální a instrumentální hudba starých mistrů

Kostel sv. Jakuba v Prachaticích
Provedené skladby:
Maurizio Cazzati – Factum est praelium magnum
Johann Sebastian Bach – Ich gehe hin und komme wieder, Kantáta „Wer mich liebet, der wird mein Wort halten“, BWV 74
Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
Johann Sebastian Bach – Ich folge Christo nach, Kantáta “Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen“, BWV 12
Johann Sebastian Bach – Quia fecit mihi magna, Magnificat, BWV 243
Georg Friedrich Händel – „Why do the nations so furiously“ z oratoria „Mesiáš“, HWV 56
Johann Sebastian Bach – Preludium č. 1 C dur, BWV 846
Charles Gounod – Ave Maria, verze pro violoncello a cembalo (na harmonický podklad Preludia C dur J.S. Bacha)
Antonín Rejcha – Te per orbem terrarum, Te Deum
Domenico Scarlatti – Sonáta C dur, „Pastorální“, K. 513 a Sonáta D dur, K. 119
Joseph Haydn – Domine Deus, Harmoniemesse, Hob. XXII: 14


Jiří Klecker – bas
Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková – cembalo

pá  20. 6.13:00 Brno, Koncert v rámci mezinárodní psychologické konference
European Personal Construct Association

Hotel Continental, Brno
Provedené skladby:
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello
František Kramář – Smyčcové trio F dur, op. 96, výběr


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

so  21. 6.19:00 Ploskovice, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Zámek Ploskovice
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello a průvodní slovo
Šárka Besperátová – klavír

ne  22. 6.17:00 Fockenfeld, Německo, 248. Schlosskonzert
Zámek Fockenfeld
Provedené skladby:
Georg Philipp Telemann – Sonáta D dur pro violoncello a B.C., TWV 41:D6
Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi pro cembalo sólo
Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo G dur, BWV 1027
Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
Domenico Scarlatti – Sonáta C dur, „Pastorální“, K. 513 a Sonáta D dur, K. 119
Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo D dur, BWV 1028


Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková – cembalo

po  23. 6.19:30 Františkovy Lázně, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Císařské lázně
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello a průvodní slovo
Šárka Besperátová – klavír

ne  29. 6.19:30 Opočno, Zahajovací koncert Hudebních interpretačních kurzů Opočno 2014
Sláva českým skladatelům!

Mariánský kostelík
Provedené skladby:
František Ignác Biber – Passacaglia pro sólové housle
Václav Marel – Dumka pro sólové violoncello s doprovodem klavíru
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12
Oskar Nedbal – Romantický kus pro violoncello a klavír, Des dur, op. 18
Luboš Sluka – Introduzione, Fuga e Passacaglia pro klavír sólo
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Antonín Dvořák – Bagatelly pro 2 housle, violoncello a klavír, op. 47, výběr


David Danel – housle
Jitka Koláčná Břízová – housle
Ondřej Koláčný – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Iva Hrbáčková – klavír

po  30. 6.19:30 Železný Brod, Komorní koncert s recitací
Městské divadlo
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

Fotografie z koncertu
so  19. 7.19:00 Miroslav, Koncert barokní a maďarské hudby
Hommage à Sanz Briz

Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41
Georg Philipp Telemann – Sonáta D dur pro violoncello a B.C., TWV 41:D6
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5, G 99
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 (výběr)


Jan Škrdlík – violoncello a recitace
Kryštof Škrdlík – violoncello

pá  1. 8.20:00 Holešov, Koncert při svíčkách – Hudba pro Sefardity
Šachova synagoga
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
Antonio Vivaldi – Sonáta pro housle a B.C. F dur
Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé Varhanní Mše)
            Duetto I BWV 802
            Duetto II BWV 803
            Duetto III BWV 804

Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 (výběr)
Jean Rivier – Sonatine pour Violon at Violoncelle

Poznámka: Změna oproti původnímu programu s violoncellistou Kryštofem Škrdlíkem z důvodu nemoci


Pavel Fajtl – housle
Jan Škrdlík – violoncello a recitace

ne  17. 8.19:00 Vrchlabí, Česká hudba oslavná a milostná
Klášterní kostel Vrchlabí
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Oskar Nedbal – Valse triste g moll, arr. pro smyčcové kvarteto
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
      IV. Ó, naší lásce nekvete to vytoužené štěstí
      X. Nad krajem vévodí lehký spánek
      XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy

Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

čt  21. 8.20:00 Tábor, Hudbou a veršem Oskaru Nedbalovi
Divadlo Oskara Nedbala – respirium
Provedené skladby:
1. Oskar Nedbal – Fleurs de Vienne
2. Oskar Nedbal – Deux souvenirs
3. Jarmila Hannah Čermáková – výběr z básnické tvorby
4. Eduard Tregler – O bone Jesu pro alt, violoncello a klavír
5. Antonín Dvořák – O Sanctissima, op. 19a pro alt, violoncello a klavír
6. Tomáš Stanislav Lísal – básně inspirované skladbami O. Nedbala
7. Oskar Nedbal – Lettre intime
8. Oskar Nedbal – Barcarole
9. Ladislav Novák – O. Nedbal v mých vzpomínkách (četba z knihy)
10. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír
11. Vojtěch B. Aim – Večer
12. Vojtěch B. Aim – Noc
13. Jarmila Hannah Čermáková – výběr z básnické tvorby
14. Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Romance
15. Jan Škrdlík – novéna (forma básně) Oskar Nedbal – příběh srdce
16. Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio


Jarmila Hannah Čermáková – recitace (3,13)
Ludmila Peřinová – zpěv (4,5,11,12), četba (9)
Eva Peřinová – klavír (1,2,4,5,10,11,12,14,16)
Jan Škrdlík – violoncello (4,5,10,14,16), recitace (15)
Tomáš Stanislav Lísal j.h. – klavír (7,8), recitace (6)

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
čt  4. 9.17:00 Brno, Dokud mudruji, žiji!
Autorské čtení a narozeninové povídání Jaroslava Tučka

Mahenův památník, Mahenova 8
Provedené skladby:
autorské čtení z knihy Jaroslava Tučka Mudrování (nejen) nad divadlem
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5, G 99, Allegro
Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41, Largo
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium


Jaroslav Tuček – autorské čtení
Jan Škrdlík – violoncello
Kryštof Škrdlík – violoncello

ne  7. 9.17:00 Tábor, Koncert k Evropskému dni židovské kultury
Gotická síň Husitského muzea, Žižkovo náměstí
Provedené skladby:
1. Pásmo písní jidiš ze sbírky André Asriela
2. Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
3. Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 (výběr)
4. Gustav Mahler – Písně o mrtvých dětech (Kindertotenlieder), píseň č. 1
5. Miloš Štědroň – Austerlitz pro violoncello s multimediálním doprovodem
6. Ludmila Peřinová – básnický cyklus 10 impresí z Osvětimi, výběr
7. Olivier Messiaen – Díkuvzdání věčnosti Ježíše pro violoncello a klavír
8. Židovská tradiční píseň: Eli, Eli


Ludmila Peřinová – zpěv (1,4,8,9), recitace (6)
Eva Peřinová – klavír (1,4,7,8,9)
Jan Škrdlík – violoncello (1,3,5,7,9), recitace (2)

po  15. 9.19:00 Teplice, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Zahradní dům
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

čt  18. 9.18:00 Mikulov, Violoncellový recitál s filmovou vizualizací
Galerie Závodný
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Ardaševová – klavír

st  24. 9.18:30 Klášterec nad Ohří, Komorní orchestr k Roku české hudby
Renezanční sál Zámku Klášterec nad Ohří
Provedené skladby:
Josef Mysliveček – Koncert pro violoncello C dur
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“, výběr
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Leoš Janáček – Suita pro smyčce


Brněnští komorní sólisté
Jan Škrdlík – violoncello

ne  28. 9.18:00 Kamenice u Jihlavy, Komorní koncert
Kostel sv. Jakuba Staršího
Provedené skladby:
Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17 č. 1
František Kramář – Smyčcové trio pro housle, violu a violoncello
Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur)
František Kramář – Kvartet B dur, op. 83 pro klarinet, housle, violu a violoncello


Vít Spilka – klarinet
Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

ne  5. 10.19:00 Jihlava, Pátý komorní koncert
Dům filharmonie
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Sonáta e moll, BWV 1023
Jean-Marie Leclair – Sonáta A dur pro housle a B.C., op. 9/1
Heinrich Ignaz Franz Biber – Sonata representativa
Georg Philipp Telemann – Sonáta D dur pro violoncello a B.C., TWV 41:D6
Antonin Kammel – Sonáta A dur, op. 10 pro housle a B.C.
Joseph Haydn – Klavírní trio G dur č. 39, Hob. XV:25


České barokní trio
Antonín Rous – housle
Jan Škrdlík – violoncello
Martin Jakubíček – cembalo

út  7. 10.19:00 Frýdek-Místek, Komorní orchestr k Roku české hudby
Národní dům, Palackého 134
Provedené skladby:
Josef Mysliveček – Koncert pro violoncello C dur
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“, výběr
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Leoš Janáček – Suita pro smyčce


Brněnští komorní sólisté
Jan Škrdlík – violoncello

st  8. 10.19:00 Chrudim, Alfred Strejček a Ensemble Messiaen
Muzeum barokních soch
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

Fotografie z koncertu
čt  9. 10.19:00 Liberec, Komorní orchestr k Roku české hudby
Sál Lidové sady
Provedené skladby:
Josef Mysliveček – Koncert pro violoncello C dur
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“, výběr
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Leoš Janáček – Suita pro smyčce


Brněnští komorní sólisté
Jan Škrdlík – violoncello

út  14. 10.18:00 Třebíč, Alfred Strejček a Ensemble Messiaen
Kamenný sál zámku
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

st  15. 10.19:00 Choceň, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Smetanův sál ZUŠ Choceň
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

st  22. 10.19:30 Říčany u Prahy, Komorní orchestr k Roku české hudby
Sál Městského kulturního střediska
Provedené skladby:
Josef Mysliveček – Koncert pro violoncello C dur
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“, výběr
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Leoš Janáček – Suita pro smyčce


Brněnští komorní sólisté
Jan Škrdlík – violoncello

čt  23. 10.18:30 Chomutov, Violoncellový recitál k Roku české Hudby
Naši slavní skladatelé 19. a 20. století

Základní umělecká škola T. G. Masaryka
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

pá  24. 10.18:00 Brno, Vernisáž obrazů Antonína Stříže „Doteky Informelu“
Sklepní galerie Artissimo
Dům U tří knížat, Jánská 12
Provedená skladba:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium


Jan Škrdlík – violoncello

Fotografie z koncertu
út  28. 10.16:00 Vlašim, Radosti a strasti zámků
Zámek Vlašim
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – 5 barokních dvorských tanců s preludiem
(III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009)
Miloš Štědroň – Austerlitz pro violoncello s multimediálním doprovodem
Claude Debussy – Pohádka v zámecké zahradě s multimediálním doprovodem
(Sonáta pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello

pá  31. 10.19:00 Brno, Akce pro prázdný sál
Sklepní galerie Artissimo
Dům U tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
Diskuse o současnosti a budoucnosti umění, názory, návrhy
proložená krátkými hudebními, literárními a výtvarnými vstupy


Ludmila Peřinová – zpěv, recitace
Antonín Stříž – bicí (tibetská mísa), obrazy
Jiří Netík – klavír
Tomáš Lísal – klavír, recitace
Jan Škrdlík – violoncello, řízení diskuse s prázdným sálem

Fotografie z koncertu
út  4. 11.19:00 Náchod, Komorní orchestr k Roku české hudby
Městské divadlo Dr. Josefa Čížka v Náchodě
Provedené skladby:
Josef Mysliveček – Koncert pro violoncello C dur
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“, výběr
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Leoš Janáček – Suita pro smyčce


Brněnští komorní sólisté
Jan Škrdlík – violoncello

so  8. 11.20:00 Zafra, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Pabellón Central del Recinto Ferial
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso op. 6/12 h moll, HWV 330
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

út  11. 11.19:45 Oviedo, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Teatro Filarmónica
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

Fotografie z koncertu
st  12. 11.20:15 Monforte de Lemos, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Casa da Cultura
Provedené skladby:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Esther, Árie O King of kings, HWV 50b
Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Recitativ a árie „A questo seno deh vieni“, KV 374
Antonín Dvořák – Humoreska, op. 101 č. 7 v úpravě pro smyčce
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr
Heinrich Ignaz Biber – Battalia


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

pá  14. 11.20:30 Gandía, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Casa de Cultura Marqués González de Quirós
Provedené skladby:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Esther, Árie O King of kings, HWV 50b
Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Recitativ a árie „A questo seno deh vieni“, KV 374
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr
Heinrich Ignaz Biber – Battalia


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

po  17. 11.20:00 Almería, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Escuela Municipal de Música y Artes, Rambla Obispo Orberá, 23
Provedené skladby:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Esther, Árie O King of kings, HWV 50b
Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Recitativ a árie „A questo seno deh vieni“, KV 374
Antonín Dvořák – Humoreska, op. 101 č. 7 v úpravě pro smyčce
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr
Antonio Vivaldi – Motetto In furore…, RV 626


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

st  19. 11.21:00 Marbella, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Hotel Gran Meliá Don Pepe
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso op. 6/12 h moll, HWV 330
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

pá  21. 11.20:15 Burgos, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Auditorio Caja Círculo
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso op. 6/12 h moll, HWV 330
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

so  22. 11.20:00 Zamora, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Salón de acto, Colegio Universitario
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso op. 6/12 h moll, HWV 330
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

ne  23. 11.19:00 Ourense, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Teatro Principal, Rúa da Paz, 9
Provedené skladby:
Antonio Vivaldi – Árie „Come L'onde in Mezzo Al Mare” z opery „Dorilla in Tempe”, RV 709
Antonio Vivaldi – „Il Proteo o sia il mondo al rovescio” (Svět naruby) Koncert pro housle, violoncello a smyčce F dur RV 544
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso op. 6/12 h moll, HWV 330
Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068
Giovanni Battista Pergolesi – Árie „Stizzoso mio stizzoso“ z opery „Služka paní“ pro soprán a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio pro housle a smyčce E dur, KV 261
Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op.6, č.3
Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

út  25. 11.19:15 Valencia, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Palau de la Música, Sala Iturbi
Provedené skladby:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Esther, Árie O King of kings, HWV 50b
Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart – Recitativ a árie „A questo seno deh vieni“, KV 374
Antonín Dvořák – Humoreska, op. 101 č. 7 v úpravě pro smyčce
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr
Heinrich Ignaz Biber – Battalia


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Olga Drápelová – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas
Kateřina Bílková – cembalo

so  6. 12.20:00 Valletta, Malta, Komorní opera
Teatru Manoel
Provedená skladba:
Reuben Pace – Il-Kntilena ta' Pietru Caxaro (komorní opera)


Francesca Aquilina – soprán
Clare Ghigo – mezzosoprán
Charles Vincenti – tenor
Anthony Montebello – bas
Silvio Zammit – flétna
Lino Pirotta – klarinet
Glen Zammit – lesní roh
Gisèle Grima – klavír
William Smith – bicí
Tom Borg – elektronika
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Manuel Cauchi – recitace
-------
Tanec: Moritz Zavan Stoeckle, Elise Ellul, Tiffany Santisteban Lagos,
Valentina Azzopardi, Zoe Camilleri, Tom Shale-Coates, Fabiana Mangialardi
-------
Choreografie: Francesca Abela Tranter
Video: John Grech
Dirigent: Reuben Pace

pá  26. 12.17:00 Kunín, Štěpánský koncert na zámku v Kuníně
Velký sál zámku Kunín
Provedené skladby:
1. Andrea Falconieri – Bella porta di rubini
2. Claudio Monteverdi – Lamento d'Arianna z opery Ariadna
3. Giulio Caccini – Ave Maria
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Alessandro Stradella – Pieta, Signore!
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3
7. Antonio Caldara – Árie Come raggio di sol
8. Georg Friedrich Händel – Rinaldo
9. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5, La Forqueray
10. Georg Friedrich Händel – Care selve
11. Georg Friedrich Händel – Mio cor
12. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5, La Cupis, La Marais


Ludmila Peřinová – zpěv (1-3,5,7-8,10-11)
Kateřina Bílková – cembalo (1-12)
Pavel Fajtl – housle (4,6,9,12)
Jan Škrdlík – violoncello (1-12)

2014 - kalendář akcí


673   
(přístupů od 2.10.2013)

DOMOVSKÁ STRÁNKA