2015 - kalendář akcí

Zpět
 
pá  13. 2.10:00 Jemnice, Výchovný koncert pro Základní školu v Jemnici
Kulturní dům, Tyršova 592
Provedené skladby:
Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17 č. 1, Allegretto
Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto
František Kramář – Kvartet B dur, op. 83 pro klarinet, housle, violu a violoncello


Vít Spilka – klarinet
Smyčcové trio Gideon
Pavel Fajtl – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

st  18. 2.19:00 Trhové Sviny, Česká hudba oslavná a milostná
Kulturní dům - kinosál
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
      IV. Ó, naší lásce nekvete to vytoužené štěstí
      X. Nad krajem vévodí lehký spánek
      XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy

Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

čt  26. 3.19:00 Mnichovo Hradiště, 338. abonentní koncert
Městské divadlo v Mnichově Hradišti
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
      IV. Ó, naší lásce nekvete to vytoužené štěstí
      X. Nad krajem vévodí lehký spánek
      XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy

Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

so  11. 4.14:00 Pňovice, Komorní koncert
Sálek „Staré školy“
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

so  11. 4.16:00 Štěpánov, Komorní koncert
Koncertní sál ZUŠ „Žerotín“, Nádražní 5
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

so  11. 4.18:00 Dolany, Komorní koncert
Koncertní sál Základní umělecké školy Miloslava Stibora
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

Fotografie z koncertu
ne  12. 4.14:00 Medlov, Komorní koncert
Kulturní sál Obecního úřadu v Medlově
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

ne  12. 4.16:00 Zvole, Komorní koncert
Obecní úřad Zvole
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

ne  12. 4.18:00 Svébohov, Komorní koncert
Zasedací místnost Obecního domu
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1
Franz Schubert – Smyčcové trio B dur, D. 471
Bohuslav Martinů – Smyčcové trio č. 1, H. 136
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello


Smyčcové trio Gideon
Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

út  21. 4.19:00 Zlín, Ensemble Messiaen a Alfred Strejček
Kongresové centrum - Malý sál
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

st  22. 4.19:00 Velké Březno, Koncert ke Dni Země
Velký sál zámku Kunín
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins a Vent
2. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto I BWV 802
            Duetto II BWV 803

3. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
4. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
5. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
6. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
7. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-7)
Pavel Fajtl – housle (2-5,7)
Jan Škrdlík – violoncello (2-7)

ne  26. 4.19:00 Brno, Nedělní setkání s hudbou J.S.Bacha a O.Messiaena
Aula JAMU, Komenského nám. 6
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

Recenze:
MUSICOLOGICA, ISSN 1805-370X, 5. 5. 2015

st  29. 4.19:00 Jičín, V utajení
Známé melodie méně známých autorů

Porotní sál Jičínského zámku
Provedené skladby:
Julius Fučík – Vjezd gladiátorů, op. 68
Ronald Binge – Alžbětinská serenáda, arr. pro housle a klavír
Johann Pachelbel – Kánon a Gigue v D dur
Luigi Boccherini – Menuet ze Smyčcového kvintetu E dur, op. 11, č. 5, G 275
Luigi Boccherini – Violoncellový koncert č. 9 B dur, G 482
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
Miloš Štědroň – Echa pro violu sólo
Antonio Salieri – Scherzi istrumentali a 4
Wolfgang Amadeus Mozart – Malá noční hudba, KV 525, Allegro


Jitka Koláčná – housle
Ondřej Koláčný – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Monika Chmelařová – klavír

pá  15. 5.16:30 Osová Bítýška, Vlkov, Dosypáno?
Vernisáž z děl studentů Katedry výtvarné výchovy PdF MU  

Galerie Sýpka
Provedená skladba:
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, výběr


Jan Škrdlík – violoncello

ne  5. 7.19:30 Opočno, Zahajovací koncert Hudebních interpretačních kurzů Opočno 2015
Tóny před kamerou

Kodymův Národní dům
Provedené skladby:
1. Klára Schumannová – Tři romance op. 21, Romance I
2. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto I BWV 802
            Duetto II BWV 803

3. Miloš Štědroň – Balada pro banditu
            
Pod javorem
            Ani tak nehoří
            Kamarádi moji

4. Johaness Brahms – Rhapsodie č. 2, op. 79
5. John Williams – Melodie z filmu Schindlerův seznam (arr. pro 2 housle)
6. Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film
7. Jiří Fiala/Karel Šroubek – Lásko, Bože, lásko z filmu Ženy v pokušení


Pavel Fajtl – housle (2,7)
Jitka Koláčná Břízová – housle (5,7)
Ondřej Koláčný – housle (5,7)
Jan Škrdlík – violoncello (2,3,6,7)
Iva Hrbáčková – klavír (1,3,4)

út  14. 7.19:30 Gruň (Staré Hamry), Večer hudby a slova
Hommage à Sanz Briz

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťánů
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 (výběr)
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009


Jan Škrdlík – violoncello a recitace

so  18. 7.19:00 Miroslav, Virtuózní housle a violoncello (nejen) v barokní hudbě
Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5 (arr. pro 2 violoncella)
Antonio Vivaldi – Sonáta pro housle a B.C. F dur
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5, G 99 (arr. pro 2 violoncella)
Antonín Kraft – Grand duo D dur, op. 6 pro dvě violoncella
Jean Rivier – Sonatine pour Violon at Violoncelle


Pavel Fajtl – housle
Jan Škrdlík – violoncello
Pavel Čadek – violoncello

pá  11. 9.17:00 Rabí, Modlitba srdcem
Křest CD a audioknihy J. Konfršta

Konírna Hradu Rabí
Provedené skladby:
Jan Konfršt – Čtení z knihy „Modlitba srdcem“
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, výběr
Jan Škrdlík – Improvizace


Alfred Strejček – recitace
Jan Škrdlík – violoncello

ne  20. 9.14:30 Nová Cerekev, Hudba pro Sefardity
Synagoga Nová Cerekev
Provedené skladby:
Výstava výtvarné skupiny NOCE
André Asriel – Tři židovské ukolébavky
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
Zpěvy ekumenického hnutí Taizé
Ludmila Peřinová – čtení ze sbírky Triptych osvětimský


Ludmila Peřinová – zpěv a recitace
Jan Škrdlík – violoncello a recitace

Fotografie z koncertu
út  22. 9.19:00 Tábor, Violoncellový recitál s filmovou vizualizací
Sál Divadla Oskara Nedbala Tábor
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio F dur
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír (s promítáním)
Vítězslav Novák – Sonáta g moll pro violoncello a klavír, op. 68, No 141
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

st  23. 9.19:00 Strakonice, Violoncellový recitál s filmovou vizualizací
Dům kultury
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio F dur
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír (s promítáním)
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

čt  24. 9.10:30 Karlova Studánka, Vystoupení pro lázeňské hosty
Jídelna lázeňského domu Libuše
Provedené skladby:
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír (s promítáním)
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)


Jan Škrdlík – violoncello a recitace

čt  24. 9.19:30 Týn nad Vltavou, Violoncellový recitál s filmovou vizualizací
Sál Městského domu kultury
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio F dur
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír (s promítáním)
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

čt  1. 10.19:00 Brno, Autorský večer H. Wayneho s hudbou i s povídáním
Art klub U Tří knížat, Jánská 12, Brno
Provedené skladby:
Hayden Wayne – „Sanz Briz and Smile in the Abyss of Time“ pro komorní orchestr a recitaci
Hayden Wayne – Písně
Hayden Wayne – Rock'n'Roll pro sólové violoncello


Hayden Wayne – klavír, zpěv, recitace
Jan Škrdlík – violoncello

Musica Antiqua Viva
Pavel Fajtl – 1. housle
Leoš Zavadilík – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Jiří Šícha – kontrabas

Fotografie z koncertu
čt  8. 10.19:00 Brno, Klavír, seno a Švýcarsko
Art klub U Tří knížat, Jánská 12, Brno
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Petra Besa – klavír
Jan Škrdlík – violoncello

út  13. 10.19:30 Uherské Hradiště, Johann Sebastian Bach a Olivier Messiaen
Reduta, U Reduty 256
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto 
2. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
3. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Sarabanda
4. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
5. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Jiří Besperát – housle (1,3,5)
Jan Škrdlík – violoncello (1,4,5)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,5)

Ensemble Messiaen (5)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

so  17. 10.18:00 Bernartice, Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu
Koncert z děl vrcholných českých skladatelů

Tančírna v Račím údolí
Provedené skladby:
Karel Ditters z Dittersdorfu – Smyčcový kvartet Es dur
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
      IV. Ó, naší lásce nekvete to vytoužené štěstí
      X. Nad krajem vévodí lehký spánek
      XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy

Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

čt  22. 10.17:00 Roudnice nad Labem, Ensemble Messiaen a Alfred Strejček
Galerie moderního umění, Očkova 5
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Hudební obětina, BWV 1079, Triová sonáta G dur, Adagio, Presto
2.
O pokojné mysli
3. Johann Sebastian Bach – Goldbergovské variace, BWV 988, Aria da Capo
4.
Kdo je větší
5. Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll pro housle, BWV 1004, Allemande
6.
Vzpomínky Anny Magdaleny Bachové
7. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
8. Olivier Messiaen – „Kvartet pro konec časů“ pro housle, klarinet, violoncello a klavír


Alfred Strejček – recitace (2,4,6)
Jiří Besperát – housle (1,5,8)
Jan Škrdlík – violoncello (1,7,8)
Šárka Besperátová – klavír (1,2,8)

Ensemble Messiaen (8)
Jiří Besperát – housle
Kateřina Váchová Soukalová – klarinet
Jan Škrdlík – violoncello
Šárka Besperátová – klavír

Fotografie z koncertu
čt  29. 10.19:00 Brno, Omar Rojas (Mexiko) – Autorský večer
Art klub U Tří knížat, Jánská 12, Brno
Provedené skladby:
1. Improvizace na téma básně „Sanz Briz“
2. Omar Rojas – Sfida Furioso, II. Paolo
3. Omar Rojas – Variaciones Ibéricas, V. Estrellas
4. Omar Rojas – 1985
5. Mexická národní píseň „La llorona“


Omar Rojas – kytara (1-5)
Jan Škrdlík – violoncello (1)
Antonín Stříž – bicí (1)

Fotografie z koncertu
pá  6. 11.19:30 Penzance, Cornwall, Velká Británie, Violoncellový recitál
Zennor Building Penwith College
Provedené skladby:
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur, op. 14 č. 5, G 99 (arr. pro cello a klavír), Allegro
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Camille Saint-Saëns – Labuť
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

ne  8. 11.19:30 Exeter, Devon, Velká Británie, Violoncellový recitál
St. Michaels Mount Dinham Church
Provedené skladby:
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur, op. 14 č. 5, G 99 (arr. pro cello a klavír), Allegro
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Camille Saint-Saëns – Labuť
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

čt  12. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Koncert klavírního tria
Shire Hall
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009
L. van Beethoven – Klavírní trio op. 97 „Arcivévodské“
Bedřich Smetana – Klavírní trio g moll, op. 15


Petra Besa – klavír
Kirsten Hellier – housle
Jan Škrdlík – violoncello

so  14. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál
Shire Hall
Provedené skladby:
Luigi Boccherini – Sonáta Es dur, op. 14 č. 5, G 99 (arr. pro cello a klavír), Allegro
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Camille Saint-Saëns – Labuť
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

Fotografie z koncertu
čt  19. 11.19:00 Brno, Komorní koncert
Art klub U Tří knížat, Jánská 12, Brno
Provedené skladby:
1. Bohuslav Martinů – 2. a 3. věta z III. sonáty pro violoncello a klavír, H. 340
2. Antonín Dvořák – Klid, op.68/V
3. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5 (arr. pro 2 violoncella)
4. Antonín Kraft – Grand duo D dur, op. 6 pro dvě violoncella


Pavel Čadek – violoncello (1-4)
Jan Škrdlík – violoncello (3-4)
Ema Jedlička-Gogová – klavír (1-2)

st  25. 11.19:30 Hořice v Podkrkonoší, Česká hudba oslavná a milostná
Sál hořické radnice
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
      IV. Ó, naší lásce nekvete to vytoužené štěstí
      X. Nad krajem vévodí lehký spánek
      XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy

Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Jan Řezníček j.h. – viola
Jan Škrdlík – violoncello

čt  26. 11.14:55 Brno, Vystoupení v rámci HR Konference 2015 – Strategické myšlení
Commedia dell'arte a management
Workshop I

Klajdovská 1050/28
Provedená skladba:
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film


František Hroník – vedení workshopu
Jan Škrdlík – violoncello

čt  26. 11.16:30 Brno, Vystoupení v rámci HR Konference 2015 – Strategické myšlení
Commedia dell'arte a management
Workshop II

Klajdovská 1050/28
Provedená skladba:
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film


František Hroník – vedení workshopu
Jan Škrdlík – violoncello

so  28. 11.09:00 Hostim, Komorní koncert
Domov pro seniory Hostim
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto I BWV 802
            Duetto II BWV 803

Antonio Vivaldi – Sonáta pro housle a B.C. F dur
Jiří Fiala/Karel Šroubek – Lásko, Bože, lásko z filmu Ženy v pokušení


Pavel Fajtl – housle
Jan Škrdlík – violoncello

po  30. 11.19:00 Brno, Mezinárodní Společnost Bohuslava Martinů
S Martinů po světě
Violoncellové sonáty

Koncertní sál ZUŠ Vítězslavy Kaprálové
Provedené skladby:
Bohuslav Martinů – I. sonáta pro violoncello a klavír, H. 277
Bohuslav Martinů – II. sonáta pro violoncello a klavír, H. 286
Bohuslav Martinů – III. sonáta pro violoncello a klavír, H. 340


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Lichnovská Ardaševová – klavír

ne  6. 12.14:45 Brno, Adventní koncert Brněnka
Kostel svatého Augustina, nám Míru 7
Provedené skladby:
Adam Václav Michna z Otradovic – Píseň adventní, Pozdravení děťátka Ježíše
Bohuslav Matěj Černohorský – Regina coeli
Georg Friedrich Händel – Allemande ze Suity d moll, HWV 428
Adam Václav Michna z Otradovic – Vánoční magnet a střelec, Vánoční rosička, Vánoční roztomilost  
Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
anonym – Pastorela čáslavská
Jan Josef Božan – Slavíček rajský


Ardor musicus
Marie Kábelová – soprán
Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková Mašová – cembalo
so  12. 12.17:00 Tichá, Adventní koncert
Kulturní dům
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1, Allegro con brio
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
II. V tak mnohém srdci mrtvo jest
Josef Suk – Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35
Antonín Dvořák – Cyklus „Cypřiše“
      
XII. Ty se ptáš proč moje zpěvy
Bedřich Smetana – Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“, Largo sostenuto
Antonín Dvořák – Smyčcový kvartet F dur „Americký“, op. 96, Lento
Leoš Janáček – II. smyčcový kvartet „Listy důvěrné“, Moderato, Allegro
Antonín Dvořák – Smyčcový kvartet F dur „Americký“, op. 96, Vivace, ma non troppo
Evžen Zámečník – Koledy


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

st  16. 12.19:00 Brno, Pocta Janu Zahradníčkovi
Art klub U Tří knížat, Jánská 12, Brno
Provedené skladby:
Verše Jana Zahradníčka
Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)


Milan Horský – recitace
Boris Hála – průvodní slovo
Pavel Fajtl – housle
Jan Škrdlík – violoncello
Abigail Hánová – zpěv

ne  20. 12.16:00 Duchcov, Adventní koncert
Státní zámek Duchcov, Valdštejnský sál
Provedené skladby:
Adam Václav Michna z Otradovic – Píseň adventní, Pozdravení děťátka Ježíše
Bohuslav Matěj Černohorský – Regina coeli
Georg Friedrich Händel – Allemande ze Suity d moll, HWV 428
Leonardo Vinci – Si bella mercede
francouzská koleda – Andělé v té noční kráse
Adam Václav Michna z Otradovic – Vánoční magnet a střelec, Vánoční rosička, Vánoční roztomilost
Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a b.c.
anonym – Pastorela čáslavská
Jan Josef Božan – Slavíček rajský


Ardor musicus
Martina Macko – soprán
Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková – cembalo
so  26. 12.17:00 Kunín, Štěpánský koncert na zámku v Kuníně
Velký sál zámku Kunín
Provedené skladby:
1. Francesca Caccini – Maria, dolce Maria
2. Antonio Vivaldi – Sonáta B dur č. 4 pro violoncello a B.C., RV 47
3. Tarquinio Merula – Canzonetta spirituale sopra alla nanna
4. Henry Purcell – The blessed Virgin's Expostulation
5. Domenico Scarlatti – Sonáta C dur, „Pastorální“, K. 513
6. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
7. Anonymus – Otep myrhy (Rukopis vyšebrodský 15. stol.)
8. Alessandro Scarlatti – Cantata pastorale per la natività di Nostre Signore: Oh di Betlemme  


Jana Janků – zpěv (1,3,4,7,8) a barokní harfa (3,7)
Jan Škrdlík – violoncello (1,2,4,6,8)
Kateřina Bílková – cembalo (1,2,4,5,6,8)

2015 - kalendář akcí


674   
(přístupů od 2.10.2013)

DOMOVSKÁ STRÁNKA