2016 - kalendář akcí

Zpět
 
čt  11. 2.19:00 Brno, Kateřina Bílková a její hosté
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
1. Edmund Rubbra – Hymn to the Virgin
2. Johann Sebastian Bach – Francouzská suita č. 2 c moll, BWV 813, Allemande, Courante
3. Georg Friedrich Händel – Árie „Piangerò la sorte mia“ z opery „Giulio Cesare in Egitto“, HWV 17
4. Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce  
7. Jakub Jan Ryba – Písně „Ukolibawka“ a „Wětrnik“ ze sbírky „Zwölf böhmische Lieder“
8. Pancrace Royer – Le Vertigo


Kateřina Bílková – cembalo (1-8)
Martina Macko – soprán (1,3,6)
Jan Škrdlík – violoncello (5)
Jiří Klecker – bas (7)

st  17. 2.19:00 Znojmo, Violoncellový recitál české hudby
Štukový sál Znojemské Besedy
Provedené skladby:
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio F dur
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Lichnovská Ardaševová – klavír

út  1. 3.18:00 Brno, Nansenova nadace – Nečekaná záchrana ze severu
Vernisáž výstavy

Židovské muzeum, tř. Kpt. Jaroše 3
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše), výběr
Antonio Vivaldi – Sonáta pro housle a B.C. F dur, výběr
Jean Rivier – Sonatine pour violon et violoncelle, výběr


Eva Dohnálková – autorské čtení

Pavel Fajtl – housle
Jan Škrdlík – violoncello

pá  25. 3.18:00 Ostrava, Velkopáteční hudební rozjímání
Hudba s filmovou videoprojekcí

Modlitebna Církve bratrské v Ostravě-Porubě, Karla Pokorného 48
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír (s filmem)
Olivier Messiaen – Díkuvzdání věčnosti Ježíše pro violoncello a klavír (s filmem)


Jan Škrdlík – violoncello

čt  31. 3.19:00 Brno, 1000 tváří indies
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
1. Moravská lidová balada – Jeli cestú tré pánové
2. Improvizace – Ve stylu 3 ЯR
3. System Of A Down – Spiders
4. System Of A Down – Toxicity
5. Audioslave – The Curse
6. Red Hot Chilli Peppers – Californication
7. Muse – Plug In Baby
8. Muse – New Born


Eclectica (1)
Alena Kubešová – housle
Boris Hála – recitace
Jan Škrdlík – violoncello


3 ЯR styl (2)
Jiří Netík – klávesy a bicí
Ludvík Běťák – housle
Jan Škrdlík – violoncello


Spotlight (3-8)
Vítězslava Halaštová – zpěv
Zdeněk Halašta – basová kytara
Vítězslav Halašta – kytara
Michaela Halaštová – bicí

st  6. 4.19:00 Opava, Francouzské baroko a jeho evropské ohlasy
Kulturní dům „Na Rybníčku“
Provedené skladby:
1. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
2. Antonio Vivaldi – Sonáta B dur č. 4 pro violoncello a B.C., RV 47
3. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3
4. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (1,3,6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-6)

ne  10. 4.17:00 Schirnding, Německo, Hlasy přírody v barokní hudbě
Evangelický luteránský kostel Ad Salvatorem
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins à Vent
2. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
3. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (2,4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (2-6)

Fotografie z koncertu
Recenze:
Frankenpost, 13. 4. 2016

po  11. 4.19:30 Františkovy Lázně, Hlasy přírody v barokní hudbě
Císařské lázně
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins à Vent
2. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
3. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (2,4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (2-6)

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
út  12. 4.18:00 Klášterec nad Ohří, Hlasy přírody v barokní hudbě
Zámek Klášterec nad Ohří
Provedené skladby:
1. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
2. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
3. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
4. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
5. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-5)
Pavel Fajtl – housle (1,3,5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-5)

ne  17. 4.16:00 Urbanov, Povelikonoční koncert
Kostel sv. Jana Křtitele
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Preludium
2. Jiří Pavlica – Zvoním, zvoním na zvoneček
3. Pavel Josef Vejvanovský – Maestoso
4. Otmar Mácha – Kusy pro tři klarinety
5. Petr Zapletal – Skladbička pro zobcovou flétnu č. II
6. Petr Iljič Čajkovskij – Píseň beze slov
7. Giulio Caccini – Ave Maria
8. Georg Philipp Telemann – Sonata IV., Cantabile, Allegro
9. Anonym „L“ – Téma a variace č. 1
10. Jan Křtitel Vaňhal – Sonata in C
11. Henry Purcell – Trumpet Tune and Air
12. Pietro Nardini – Adagio cantabile
13. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
14. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
15. Georg Friedrich Händel – Chaconne ze Suity d moll, HWV 448
16. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  
17. Marc-Antoine Charpentier – Te Deum, H. 146


Matěj Nosek – varhany (1,7)
Amálie Svobodová – zpěv (2)
Markéta Svobodová – flétna (2)
František Povolný – klarinet (3,4,6)
Matěj Ságl – klarinet (4)
Lukáš Kříž – klarinet (4)
Milan Svoboda – zobcová flétna (5)
Barbora Nosková – zpěv (7), klarinet (9,10)
Terezie Nosková – zobcová flétna (8), violoncello (10)
Ludmila Nosková – klavír (8), klarinet (10)

Pavel Fajtl – housle (11-13,15-17)
Karel Plocek – viola (11-17)
Jan Škrdlík – violoncello (11-14,16,17)

út  19. 4.19:00 Vyškov, Alois Musil: Vzpomínkový galavečer
Besední dům
Provedené skladby:
1. Giuseppe Verdi – Nabucco, Sbor židovských otroků
2. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto III BWV 804
3. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
4. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto IV BWV 805
5. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
6. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  


MUDr. Jana Zita Štelclová – přednáška

Pavel Fajtl – housle (1,2,4-6)
Karel Plocek – viola (1,3,5,6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-6)

čt  28. 4.20:00 Brno, Koncert pro klienty firmy Angelini Pharma
Vila Tugendhat, Černopolní 45
Provedené skladby:
1. Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže
2. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
3. Johann Sebastian Bach – Temperovaný klavír, Preludium c moll, BWV 847
4. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43


Kateřina Bílková – cembalo (2-4)
Jan Škrdlík – violoncello (1,2,4)

ne  1. 5.16:30 Tábor, Slavnostní koncert
Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské, Farského ul.
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Sarabanda
2. Antonio Caldara – Come raggio di sol
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Ave verum corpus
4. Antonín Dvořák – O Sanctissima, op. 19a
5. Antonín Dvořák – Ave maris stella, op. 19b
6. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Allemande
7. Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, č. 4
8. Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, č. 5
9. Antonín Dvořák – Biblické písně, op. 99, č. 6
10. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír
11. Antonín Dvořák – Ave Maria, op. 19b
12. Eduard Tregler – O bone Jesu


Ludmila Peřinová – zpěv (4,5,8,9,12), klavír (2,3,7,11)
Eva Peřinová – klavír (4,5,8,9,10,12)
Jan Škrdlík – violoncello (1,2,4,5,6,10,12)
Petr Samec – zpěv (2,3,7,11)

po  2. 5.19:00 Beroun, Violoncellový recitál české hudby
Sál ZUŠ Václava Talicha v Berouně, Husovo náměstí 77
Provedené skladby:
Oskar Nedbal – Dvě skladby pro violoncello a klavír, op. 12, Capriccio F dur
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Lichnovská Ardaševová – klavír

ne  8. 5.18:00 Brandýs nad Labem, Hudba pro Sefardity
Synagoga v Brandýse nad Labem
Provedené skladby:
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (1. část)
André Asriel – Tři židovské ukolébavky
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
Zpěvy ekumenického hnutí Taizé
Ludmila Peřinová – čtení ze sbírky Triptych osvětimský
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (2. část)


Ludmila Peřinová – zpěv a recitace
Jan Škrdlík – violoncello a recitace

út  17. 5.17:00 Železný Brod, Hlasy přírody v barokní hudbě
Kostel sv. Jakuba Většího v Železném Brodě
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins à Vent
2. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
3. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (2,4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (2-6)

ne  29. 5.18:00 Březnice, Hudba pro Sefardity
Synagoga v Březnici
Provedené skladby:
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (1. část)
André Asriel – Tři židovské ukolébavky
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času)
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
Zpěvy ekumenického hnutí Taizé
Ludmila Peřinová – čtení ze sbírky Triptych osvětimský
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (2. část)


Ludmila Peřinová – zpěv a recitace
Jan Škrdlík – violoncello a recitace

po  6. 6.19:00 Velké Meziříčí, Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae
téma „Shakespeare, Beethoven a česká kvartetní tradice“

Zámek, jídelna
Provedené skladby:
František Xaver Richter – Smyčcový kvartet C dur, č. 1
Ivana Loudová – Hukvaldská suita pro smyčcové kvarteto
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet C dur, op. 59/3, „Razumovský“


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

Fotografie z koncertu
út  7. 6.19:00 Brno, Klubový večer
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
Miloš Štědroň – Austerlitz pro violoncello s multimediálním doprovodem
Marie Plotěná – Cyklus Austerlitz, obrazy na stejnojmennou skladbu Miloše Štědroně
Jan Škrdlík – Kolekce básní Prodám ego
Martin Jakubíček – Klavírní improvizace na básně ze sbírky Prodám ego Jana Škrdlíka


Jan Škrdlík – violoncello
Boris Hála – recitace
Martin Jakubíček – klavír

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
pá  24. 6.15:00 Brno, Vernisáž tvůrčí skupiny Art 4 U
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedená skladba:
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, výběr


Jan Škrdlík – violoncello

so  25. 6.15:00 Rabí, Ohlédl jsem se v lese
Myšlenky o cestách črtané cestou

Konírna Hradu Rabí
Provedené skladby:
Miroslav Zámečník – Ohlédl jsem se v lese (literární texty)
Jan Škrdlík a Anna Nowaková – Hudební improvizace
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže


Ludmila Peřinová – recitace
Jan Škrdlík – violoncello
Anna Nowaková – lyra

pá  15. 7.19:30 Gruň (Staré Hamry), Viloncellový recitál
Kostel Panny Marie Pomocnice křesťánů
Provedené skladby:
Moravská lidová balada, Jeli cestú tré pánové – Improvizace pro housle a violoncello
Johann Sebastian Bach I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8


Alena Kubešová – housle
Jan Škrdlík – violoncello

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
so  16. 7.19:00 Miroslav, Hudba pro Sefardity
Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44
Provedené skladby:
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (1. část)
André Asriel – Tři židovské ukolébavky
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8, Allegro molto vivace
Zpěvy ekumenického hnutí Taizé
Ludmila Peřinová – čtení ze sbírky Triptych osvětimský
Ludmila Peřinová a Jan Škrdlík – Hudební improvizace na hebrejský text modlitby Kadiš (2. část)


Ludmila Peřinová – zpěv a recitace
Jan Škrdlík – violoncello a recitace

út  19. 7.19:00 Brno, Klavírní recitál Jany Rambouskové
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
1. Fryderyk Chopin – Valčík cis moll, op. 64 č. 2
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Klavírní sonáta č. 8 a moll, KV 310/300d
3. Robert Schumann – 3 fantazijní kusy, op. 111
4. Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jana Rambousková – klavír (2-4)
Jan Škrdlík – violoncello (4)
Michaela Halaštová – klavír (1)

st  10. 8.19:30 Mariánské Lázně, Putování starou hudební Evropou
Městské divadlo v Mariánských Lázních
Provedené skladby:
Wolfgang Amadeus Mozart – Motetto Exsultate, jubilate, KV 165
Johann Sebastian Bach – Koncert pro cembalo a smyčcový orchestr č. 4 A dur, BWV 1055
Johann Sebastian Bach – Koncert pro dvoje housle d moll, BWV 1043
Georg Friedrich Händel – Oratorium Messiah, Árie Rejoice, HWV 56
J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
Antonio Vivaldi – Motetto In furore…, RV 626


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán
Pavel Fajtl – housle
Leoš Zavadilík – housle
Otakar Salajka – viola
Jan Škrdlík – violoncello
Filip Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková – cembalo

čt  18. 8.19:00 Brno, Krásné tóny pod Brnem
Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
1. Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr, Solveigina píseň
2. Johann Sebastian Bach – Koncert pro dvoje housle d moll, BWV 1043 (P. Fajtl a G. Povrazníková, housle)  
3. Michal Tuček – Valse Triste
4. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr, Adagio molto espressivo
5. Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op. 6, č. 8 (P. Fajtl a G. Povrazníková, housle)


Pavel Fajtl – housle (1-5)
Karel Plocek – viola (1-2,4-5)
Jan Škrdlík – violoncello (2-4)
Jiří Šícha – kontrabas (1-2,4-5)

Komorní orchestr účastníků kurzů (1-5)
Gabriela Povrazníková – housle
Dominika Pavliňáková – housle
Vojtěch Tichý – housle
Kristýna Nikrmajerová – housle
Lukáš Mareček – violoncello
Michal Tuček – violoncello

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
pá  19. 8.19:00 Miroslav, Krásné tóny nad Miroslaví – 1. koncert
Zámek Miroslav
Provedené skladby:
1. Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23 pro smyčcový orchestr, Solveigina píseň
2. Arcangelo Corelli – Concerto grosso „Vánoční“, op. 6, č. 8 (P. Fajtl a G. Povrazníková, housle)  
3. Michal Tuček – Valse Triste, op. 8
4. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr, Adagio molto espressivo  
5. Johann Sebastian Bach – Koncert pro dvoje housle d moll, BWV 1043 (P. Fajtl a L. Zavadilík, housle)  


Pavel Fajtl – housle (1-5)
Leoš Zavadilík – housle (1-2,4-5)
Karel Plocek – viola (1-2,4-5)
Jan Škrdlík – violoncello (2-4)
Jiří Šícha – kontrabas (1-2,4-5)
Martin Jakubíček – cembalo (1-2,4-5)

Komorní orchestr účastníků kurzů (1-5)
Gabriela Povrazníková – housle
Dominika Pavliňáková – housle
Vojtěch Tichý – housle
Kristýna Nikrmajerová – housle
Lukáš Mareček – violoncello
Michal Tuček – violoncello

Fotografie z koncertu
ne  21. 8.16:00 Miroslav, Krásné tóny nad Miroslaví – 2. koncert
Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44
Provedené skladby:
1. Michal Tuček – Concertino, op. 10, 2. věta
2. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
3. Claude Debussy – Dětský koutek, L 113
4. Fryderyk Chopin – Valčík cis moll, op. 64 č. 2
5. Omar Rojas – 1985
6. Michal Tuček – Valse Triste, op. 8
7. Omar Rojas – Sanz-Briz y sonrisa en el abismo del tiempo
8. Jan Zach – Sinfonia č. 3 A dur


Omar Rojas – kytara (5,7)
Pavel Fajtl – housle (2,6-8)
Jan Škrdlík – violoncello (2,6-7)
Michaela Halaštová – klavír (1,3,4)

Komorní orchestr účastníků kurzů (6-8)
Gabriela Povrazníková – housle
Vojtěch Tichý – housle
Kristýna Nikrmajerová – housle
Michal Tuček – violoncello

so  27. 8.17:00 Křtiny, Koncert pro uzavřenou společnost

Provedené skladby:
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet C dur, op. 59/3, „Razumovský“, Menuetto. Grazioso
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet B dur, op. 130, Alla danza tedesca, Cavatina
Maurice Ravel – Smyčcový kvartet, Assaz vif. Tres rythmé
Bedřich Smetana – Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“, Allegro moderato a la Polka
Antonín Dvořák – Smyčcový kvartet F dur „Americký“, op. 96, Lento
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet Es dur, op. 127, Maestoso. Allegro
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet Es dur, op. 74, „Harfový“, Poco adagio. Allegro
L. van Beethoven – Smyčcový kvartet a moll, op. 132, Molto Adagio. Andante


Wallingerovo kvarteto
Pavel Wallinger – 1. housle
Jan Vašta – 2. housle
Miroslav Kovář – viola
Jan Škrdlík – violoncello

Údaje o sále nejsou k dispozici.

čt  15. 9.12:00 Brno, Projekt norských fondů
Slavnostní ukončení pracovního setkání

Vysoké učení technické, Antonínská 1
Provedené skladby:
Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
Gideon Klein – Trio pro housle, violu a violoncello, Variace na moravskou lidovou píseň  
Edvard Grieg – Peer Gynt, Suita, op. 23, arr. pro smyčcové trio, Solveigina píseň


Smyčcové trio Gideon
Pavel Fajtl – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

so  17. 9.20:00 Manětín, Komorní koncert
Zámek Manětín
Provedené skladby:
1. Alessandro Grandi – Moteto: O quam tu pulchra es
2. Bohuslav Matěj Černohorský – Regina coeli
3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41
4. Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi
5. Leonardo Vinci – Si bella mercede
6. Alessandro Scarlatti – Spesso vibra
7. Edmund Rubbra – Hymn to the Virgin
8. Georg Friedrich Händel – Oratorium Mesiáš, HWV 56, Árie „How beautiful are the feet“
9. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
10. Georg Friedrich Händel – Opera Rinaldo, HWV 7, Árie „Lascia ch'io pianga“
11. Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce  


Martina Macko – soprán (1-2,5-8,10-11)
Jan Škrdlík – violoncello (1-3,6,8-11)
Kateřina Bílková – cembalo (1-11)

po  3. 10.18:00 Brno, Vernisáž: Krajina Vysočiny a Jižní Moravy
Dana Pacáková a Richard Tribula – malby

Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedená skladba:
Claude Debussy – Sonáta pro violoncello a klavír + doprovodný film


Jan Škrdlík – violoncello

út  11. 10.19:00 Kyjov, Violoncellový recitál
Brahms a Dvořák

Koncertní sál ZUŠ, Jungmannova 292
Provedené skladby:
Johannes Brahms – Sonáta e moll pro violoncello a klavír op. 38, č. 1
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104
(autorova verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

st  12. 10.19:00 Brno, Krásné tóny pod Brnem II
Violoncellový recitál
120 let Dvořákova Koncertu h moll

Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedená skladba:
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104
(autorova verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

st  19. 10.19:00 Brno, Cantilenae diversae
Anonymní zpěvník brněnského studenta (1745)

Art klub U Tří knížat, Jánská 12
Provedené skladby:
1. Odborná přednáška o zpěvníku Cantilenae diversae
2. Cantilenae diversae – Vezirius Turcicus
3. Cantilenae diversae – Husovice
4. Cantilenae diversae – volný výběr
5. Johann Sebastian Bach – Magnificat in D, BWV 243: „Quia fecit mihi magna“ (Učinil se mnou veliké věci)
6. Georg Friedrich Händel – Árie „Non è si vago e bello“ z opery „Giulio Cesare in Egitto“, HWV 17
7. Georg Friedrich Händel – „Why do the nations so furiously“ z oratoria „Mesiáš“, HWV 56


Miloš Štědroň – odborná přednáška (1)
Jiří Klecker – zpěv (2,3,5-7)
Martin Jakubíček – cembalo (3,5-7)
Jan Škrdlík – violoncello (2,5-7)

zvukový záznam z CD přehrávače (4)

Fotografie z koncertu
út  25. 10.19:00 Litoměřice, Violoncellový recitál české hudby
Divadlo Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – II. sonáta pro violoncello a klavír, H. 286
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104
(autorova verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Lichnovská Ardaševová – klavír

st  9. 11.19:30 Exeter, Devon, Velká Británie, Violoncellový recitál
St. Michaels Mount Dinham Church
Provedené skladby:
Camille Saint-Saëns – Labuť
Olivier Messiaen – Díkuvzdání věčnosti Ježíše pro violoncello a klavír
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104
(autorova verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

čt  10. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál I.
Shire Hall
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Sonáta g moll pro violoncello a klavír op. 5, č. 2
Johannes Brahms – Sonáta e moll pro violoncello a klavír op. 38, č. 1
Sergej Prokofjev – Sonáta C dur pro violoncello a klavír, op. 119


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

pá  11. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál II.
Shire Hall
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8
Jan Škrdlík – Báseň Sanz Briz a úsměv v hlubinách času


Jan Škrdlík – violoncello
Richard Wilson – recitace

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
Recenze:
Hereford Times, 3. 1. 2017

so  12. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál III.
Shire Hall
Provedené skladby:
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – II. sonáta pro violoncello a klavír, H. 286
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104
(autorova verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

Recenze:
Hereford Times, 3. 1. 2017

so  26. 11.18:30 Hrádek u Nechanic, Dva adventní koncerty
Zámek Hrádek u Nechanic
Provedené skladby:
1. Adam Václav Michna z Otradovic – Píseň adventní, Pozdravení děťátka Ježíše
2. Adam Václav Michna z Otradovic – Vánoční magnet a střelec, Vánoční rosička, Vánoční roztomilost  
3. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
4. Max Reger – Ukolébavka Marie, op. 76/52
5. Anonym – Pastorela čáslavská
6. Josef Solna – Pastorella
7. Francouzská koleda – Andělé v té noční kráse
8. Španělská koleda – Para Belén camina


Ardor musicus
Martina Macko – soprán (1,3-4,6-10)
Jan Škrdlík – violoncello (1,3-10)
Kateřina Bílková – cembalo (1-10)
so  26. 11.20:00 Hrádek u Nechanic, Dva adventní koncerty
Zámek Hrádek u Nechanic
Provedené skladby:
1. Adam Václav Michna z Otradovic – Píseň adventní, Pozdravení děťátka Ježíše
2. Adam Václav Michna z Otradovic – Vánoční magnet a střelec, Vánoční rosička, Vánoční roztomilost  
3. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
4. Max Reger – Ukolébavka Marie, op. 76/52
5. Anonym – Pastorela čáslavská
6. Josef Solna – Pastorella
7. Francouzská koleda – Andělé v té noční kráse
8. Španělská koleda – Para Belén camina


Ardor musicus
Martina Macko – soprán (1,3-4,6-10)
Jan Škrdlík – violoncello (1,3-10)
Kateřina Bílková – cembalo (1-10)
ne  4. 12.15:00 Brno, Adventní koncert Brněnka
Kostel svatého Augustina, nám Míru 7
Provedené skladby:
1. Adam Václav Michna z Otradovic – Píseň adventní, Pozdravení děťátka Ježíše
2. Adam Václav Michna z Otradovic – Vánoční magnet a střelec, Vánoční rosička, Vánoční roztomilost  
3. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
4. Max Reger – Ukolébavka Marie, op. 76/52
5. Anonym – Pastorela čáslavská
6. Josef Solna – Pastorella
7. Francouzská koleda – Andělé v té noční kráse
8. Španělská koleda – Para Belén camina


Ardor musicus
Martina Macko – soprán
Jan Škrdlík – violoncello
Kateřina Bílková – cembalo
Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
ne  11. 12.19:00 Ourense, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Teatro Principal, Rúa da Paz, 9
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Also hat Gott die Welt geliebt, BWV 68, Árie „Mein gläubiges Herze“
2. Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
3. Mauritio Hantke – Laetatus sum, Perfice gressus meos
4. Johann Sebastian Bach – Weihnachtsoratorium, BWV 248, č. 29: Duetto. Soprano, Basso (arr. violoncello solo)
5. Leopold Mozart – Symfonie hraček
6. Jan Josef Božan – Slavíček rajský
7. Anonym – Adeste fideles


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán (1,3-4,6-7), kukačka a řehtačka (5)
Pavel Fajtl – housle (1-7)
Leoš Zavadilík – housle (1-7)
Otakar Salajka – viola (2-3,6-7), dětská trumpeta (5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-7)
Jiří Šícha – kontrabas (1-7)
Kateřina Bílková – cembalo (1-7)

st  14. 12.21:00 Marbella, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Hotel Gran Meliá Don Pepe
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Also hat Gott die Welt geliebt, BWV 68, Árie „Mein gläubiges Herze“
2. Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
3. Mauritio Hantke – Laetatus sum, Perfice gressus meos
4. Johann Sebastian Bach – Weihnachtsoratorium, BWV 248, č. 29: Duetto. Soprano, Basso (arr. violoncello solo)
5. Leopold Mozart – Symfonie hraček
6. Jan Josef Božan – Slavíček rajský
7. Anonym – Adeste fideles


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán (1,3-4,6-7), kukačka a řehtačka (5)
Pavel Fajtl – housle (1-7)
Leoš Zavadilík – housle (1-7)
Otakar Salajka – viola (2-3,6-7), dětská trumpeta (5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-7)
Jiří Šícha – kontrabas (1-7)
Kateřina Bílková – cembalo (1-7)

so  17. 12.20:30 Zamora, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Colegio Universitario, Plaza de Alemania
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Also hat Gott die Welt geliebt, BWV 68, Árie „Mein gläubiges Herze“
2. Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
3. Mauritio Hantke – Laetatus sum, Perfice gressus meos
4. Johann Sebastian Bach – Weihnachtsoratorium, BWV 248, č. 29: Duetto. Soprano, Basso (arr. violoncello solo)
5. Leopold Mozart – Symfonie hraček
6. Jan Josef Božan – Slavíček rajský
7. Anonym – Adeste fideles


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán (1,3-4,6-7), kukačka a řehtačka (5)
Pavel Fajtl – housle (1-7)
Leoš Zavadilík – housle (1-7)
Otakar Salajka – viola (2-3,6-7), dětská trumpeta (5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-7)
Jiří Šícha – kontrabas (1-7)
Kateřina Bílková – cembalo (1-7)

út  20. 12.20:00 Vitoria, Španělsko, Martes Musicales
Dendaraba, Aula de Cultura «Araba», Calle de La Paz, 7
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Also hat Gott die Welt geliebt, BWV 68, Árie „Mein gläubiges Herze“
2. Georg Friedrich Händel – Concerto Grosso d moll, HWV 328
3. Mauritio Hantke – Laetatus sum, Perfice gressus meos
4. Georg Friedrich Händel – Koncert C dur pro violoncello a smyčce
5. Joseph Haydn – Symfonie č. 26 d moll, Hob.I:26
6. Jan Josef Božan – Slavíček rajský
7. Anonym – Adeste fideles


Musica Antiqua Viva
Martina Macko – soprán (1,3,6-7)
Pavel Fajtl – housle (1-7)
Leoš Zavadilík – housle (1-7)
Otakar Salajka – viola (2-7)
Jan Škrdlík – violoncello (1-7)
Jiří Šícha – kontrabas (1-7)
Kateřina Bílková – cembalo (1-7)

2016 - kalendář akcí


675   
(přístupů od 2.10.2013)

DOMOVSKÁ STRÁNKA