duben 2016 - kalendář akcí

Zpět  
st  6. 4.19:00 Opava, Francouzské baroko a jeho evropské ohlasy
Kulturní dům „Na Rybníčku“
Provedené skladby:
1. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
2. Antonio Vivaldi – Sonáta B dur č. 4 pro violoncello a B.C., RV 47
3. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3
4. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (1,3,6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-6)

ne  10. 4.17:00 Schirnding, Německo, Hlasy přírody v barokní hudbě
Evangelický luteránský kostel Ad Salvatorem
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins à Vent
2. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
3. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (2,4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (2-6)

Fotografie z koncertu
Recenze:
Frankenpost, 13. 4. 2016

po  11. 4.19:30 Františkovy Lázně, Hlasy přírody v barokní hudbě
Císařské lázně
Provedené skladby:
1. François Couperin – Les Petits Moulins à Vent
2. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
3. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
4. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
5. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
6. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-6)
Pavel Fajtl – housle (2,4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (2-6)

Fotografie z koncertuFotografie z koncertu
út  12. 4.18:00 Klášterec nad Ohří, Hlasy přírody v barokní hudbě
Zámek Klášterec nad Ohří
Provedené skladby:
1. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 5
2. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
3. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 1
4. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43
5. Jean-Philippe Rameau – Pièces de Clavecin en concerts: Concert No. 3


Kateřina Bílková – cembalo (1-5)
Pavel Fajtl – housle (1,3,5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-5)

ne  17. 4.16:00 Urbanov, Povelikonoční koncert
Kostel sv. Jana Křtitele
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Preludium
2. Jiří Pavlica – Zvoním, zvoním na zvoneček
3. Pavel Josef Vejvanovský – Maestoso
4. Otmar Mácha – Kusy pro tři klarinety
5. Petr Zapletal – Skladbička pro zobcovou flétnu č. II
6. Petr Iljič Čajkovskij – Píseň beze slov
7. Giulio Caccini – Ave Maria
8. Georg Philipp Telemann – Sonata IV., Cantabile, Allegro
9. Anonym „L“ – Téma a variace č. 1
10. Jan Křtitel Vaňhal – Sonata in C
11. Henry Purcell – Trumpet Tune and Air
12. Pietro Nardini – Adagio cantabile
13. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
14. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
15. Georg Friedrich Händel – Chaconne ze Suity d moll, HWV 448
16. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  
17. Marc-Antoine Charpentier – Te Deum, H. 146


Matěj Nosek – varhany (1,7)
Amálie Svobodová – zpěv (2)
Markéta Svobodová – flétna (2)
František Povolný – klarinet (3,4,6)
Matěj Ságl – klarinet (4)
Lukáš Kříž – klarinet (4)
Milan Svoboda – zobcová flétna (5)
Barbora Nosková – zpěv (7), klarinet (9,10)
Terezie Nosková – zobcová flétna (8), violoncello (10)
Ludmila Nosková – klavír (8), klarinet (10)

Pavel Fajtl – housle (11-13,15-17)
Karel Plocek – viola (11-17)
Jan Škrdlík – violoncello (11-14,16,17)

út  19. 4.19:00 Vyškov, Alois Musil: Vzpomínkový galavečer
Besední dům
Provedené skladby:
1. Giuseppe Verdi – Nabucco, Sbor židovských otroků
2. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto III BWV 804
3. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
4. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto IV BWV 805
5. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
6. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  


MUDr. Jana Zita Štelclová – přednáška

Pavel Fajtl – housle (1,2,4-6)
Karel Plocek – viola (1,3,5,6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-6)

čt  28. 4.20:00 Brno, Koncert pro klienty firmy Angelini Pharma
Vila Tugendhat, Černopolní 45
Provedené skladby:
1. Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže
2. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa (arr. pro violoncello)
3. Johann Sebastian Bach – Temperovaný klavír, Preludium c moll, BWV 847
4. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43


Kateřina Bílková – cembalo (2-4)
Jan Škrdlík – violoncello (1,2,4)

duben 2016 - kalendář akcí