jednotliví umělci (pro zobrazení informací klikněte na jméno konkrétního umělce):


    Jan Škrdlík – violoncello (podrobné informace)     •   Pavel Wallinger – housle  •  Pavel Fajtl – housle  •  Karel Košárek – klavír
                       Petra Besa – klavír      •      Renata Ardaševová – klavír        •        Jana Rambousková – klavír
          Martin Jakubíček – varhany a cembalo   •  Jana Rosie Dvořáková – malba    •    Jan Hanousek – violoncello
                            Zdeněk Nádeníček – dirigování a hoboj  •  Karel Plocek – viola  •  Jana Janků – mezzosoprán a barokní harfa    •    Jan Škrdlík – violoncello (základní informace)


Zdeněk Nádeníček


(dirigování a hoboj)

V letech 1985 až 1991 studoval hru na hoboj na brněnské konzervatoři ve třídě prof. Vítězslava Winklera. Ve studiu pokračoval na Janáčkově akademii múzickýách umění v Brně u prof. Josefa Bartoníka. Během studií získal četná ocenění a titul laureáta na domácích interpretačních soutěžích (Soutěž konzervatoří, Duškova soutěž, Chomutov, Amati Kraslice). V roce 1991 se stal členem Filharmonie Brno jako sólo hráč na anglický roh. Je vyhledávaným interpretem soudobé hudby a jako hráč na anglických roh uvedl několik premiér českých i zahraničních autorů, z nichž některé byly zaznamenány pro Český rozhlas. V roce 2006 v premiéře uvedl skladbu brněnského autora Pavla Zemka, „Concertino pro anglický roh“ a orchestr, za doprovodu Filharmonie Brno pod taktovkou Christopha Campestriniho. Dílo bylo zaznamenáno Českým rozhlasem, a nahrávka získala ocenění na Festivalu soudobé hudby v Paříži.

Od roku 1995 vyučuje na SZUŠ, v letech 2005 až 2009 působil též jako pedagog na JAMU. Od roku 2013 je pedagogem hry na hoboj na konzervatoři v Brně. Je členem Foersterova dechového kvinteta, souboru pro soudobou hudbu Ars Incognita a komorního orchestru Czech Virtuosi, se kterým spolupracuje též jako dirigent. V roce 2005 začal studovat dirigování u prof. Stanislava Kummera v Brně a studium ukončil v roce 2010 absolventským koncertem s orchestrem brněnské konzervatoře. V roce 2007 a 2008 byl angažován jako hlavní dirigent mistrovských kurzů v Bielu (Švýcarsko) spolu s Filharmonickým orchestrem České Budějovice. V roce 2011 dirigoval Kammerorchester Köln v rámci projektu „Sommerfestspiele in Deutschland“.

V roce 2012 debutoval jako dirigent v Japonsku (Fuji), a v roce 2014 v Ósace s orchestrem Czech virtuosi. Od roku 2010 zastává funkci dirigenta Komorního orchestru města Blanska a od roku 2014 je dirigentem orchestru Konzervatoře Evangelické Akademie v Olomouci. 

!!!CELLO.CZ – již 32 let ve službách krásné hudby!!!