ne | 2. 6. 1996 | 17:00 | Slatiňany – Komorní koncert Zámecká galerie Provedené skladby: Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. Georg Friedrich Händel – Suita G dur, HWV 432 pro cembalo solo Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo G dur, BWV 1027 Jan Škrdlík – violoncello Kateřina Bílková – cembalo | ||||
ne | 20. 10. 1996 | 15:00 | Egmond aan den Hoef, Holandsko – Komorní koncert Stichting Gebruik Slotkapel Provedené skladby: 1. Václav Vodička – Sonáta G dur, op. 1, č. 3 2. Josef Mysliveček – Sonáta G dur pro housle a cembalo 3. Alessandro Stradella – Sinfonia 4. Georg Friedrich Händel – Sonáta D dur, op. 1 č. 13, HWV 371 5. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 6. Joseph Haydn – Trio F dur č. 17, Hob. XV:2 České barokní trio (Antonín Rous, housle 1–4,6; Jan Škrdlík, violoncello 1,3–6; Martin Jakubíček, cembalo 1–6) | ||||
út | 1. 4. 1997 | Nový Jičín – Komorní koncert Beskydské divadlo, Divadelní 5 Provedené skladby: Václav Vodička – Sonáta G dur, op. 1, č. 3 František Benda – Sonáta a moll Alessandro Stradella – Sinfonia František Benda – Sonáta G dur Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Joseph Haydn – Trio F dur č. 17, Hob. XV:2 Autentic baroque collegium (Antonín Rous, housle; Jan Škrdlík, violoncello; Martin Jakubíček, cembalo) | |||||
st | 2. 4. 1997 | 19:30 | Šternberk – 7. abonentní koncert Kruhu přátel hudby Koncertní sál MKC, Masarykova 24 Provedené skladby: Václav Vodička – Sonáta G dur, op. 1, č. 3 František Benda – Sonáta a moll Alessandro Stradella – Sinfonia František Benda – Sonáta G dur Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Joseph Haydn – Trio F dur č. 17, Hob. XV:2 Autentic baroque collegium (Antonín Rous. housle; Jan Škrdlík – violoncello; Martin Jakubíček, cembalo) | ||||
út | 10. 3. 1998 | 19:15 | Kosmonosy – BACH BAROQUE DUO Putování starou hudební Evropou Zrcadlový sál zámku v Kosmonosích Provedené skladby: 1. Carl Friedrich Abel – Sonáta e moll pro violoncello a B.C., WKO 146 2. Jean-Henri d'Anglebert – Follia d'Espagne 3. Jean-Henri d'Anglebert – Suita C dur 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Bach baroque duo Barbara Maria Willi – cembalo (1–5) Jan Škrdlík – violoncello (1,4–5) | ||||
st | 11. 3. 1998 | 19:30 | Česká Lípa – Abonentní koncert Koncertní sezóny Kruhu přátel hudby při Jiráskově divadle v České Lípě Komorní koncert Jiráskovo divadlo Česká Lípa Provedené skladby: 1. Carl Friedrich Abel – Sonáta e moll pro violoncello a B.C., WKO 146 2. Jean-Henri d'Anglebert – Follia d'Espagne 3. Jean-Henri d'Anglebert – Suita C dur 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Bach baroque duo Barbara Maria Willi – cembalo (1–5) Jan Škrdlík – violoncello (1,4–5) | ||||
čt | 12. 3. 1998 | 19:30 | Rakovník – Komorní koncert Heroldova síň Rabasovy galerie Provedené skladby: 1. Carl Friedrich Abel – Sonáta e moll pro violoncello a B.C., WKO 146 2. Jean-Henri d'Anglebert – Follia d'Espagne 3. Jean-Henri d'Anglebert – Suita C dur 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Bach baroque duo Barbara Maria Willi – cembalo (1–5) Jan Škrdlík – violoncello (1,4–5) | ||||
so | 16. 5. 1998 | 18:00 | Sychrov – Koncert barokní hudby Zámek Sychrov Provedené skladby: 1. Carl Friedrich Abel – Sonáta e moll pro violoncello a B.C., WKO 146 2. Jean-Henri d'Anglebert – Follia d'Espagne 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Bach baroque duo Barbara Maria Willi – cembalo (1–4) Jan Škrdlík – violoncello (1,3–4) | ||||
ne | 13. 6. 1999 | 10:30 | Brno – 3. koncert Festivalu komorní hudby 1999 Dům U Rudého vola, Kobližná 2 Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Valentin Rathgeber – Aria Pastorella pro cembalo 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Modest Petrovič Musorgskij – Dětská světnička Irena Vašíčková-Pollini – mezzosoprán (4) Giovana Ježková – klavír (4) Jan Škrdlík – violoncello (1,3) Martin Jakubíček – cembalo (1–3) | ||||
ne | 4. 7. 1999 | 18:00 | Nasavrky – Nasavrcké hudební léto – Hudba baroka Zámek Provedené skladby: Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. Jan Lublina – Tance pro cembalo Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009 (s dokomponovaným doprovodem Roberta Schumanna) Robert Schumann – Snění pro klavír Johann Chr. Fr. Bach – Sonáta D dur pro violoncello a kladívkový klavír Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo | ||||
po | 4. 10. 1999 | 19:00 | Moravský Krumlov – Putování starou hudební Evropou Zámek, Slovanská epopej Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Antoine Forqueray – La Leon. Sarabande, Jupiter 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009 (s dokomponovaným doprovodem Roberta Schumanna) Jan Škrdlík – violoncello (1,3,4) Kateřina Bílková – cembalo (1–4) | ||||
čt | 7. 10. 1999 | 19:00 | Blansko – 6. ročník cyklu koncertů Hudba na blanenském zámku Zámek, Hudební salon Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Antoine Forqueray – La Leon. Sarabande, Jupiter 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009 (s dokomponovaným doprovodem Roberta Schumanna) Jan Škrdlík – violoncello (1,3,4) Kateřina Bílková – cembalo (1–4) | ||||
so | 16. 10. 1999 | 19:30 | Mikulov – Mikulovské hudební slavnosti 1999 Koncert staré hudby Sala terrena zámku v Mikulově Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 3. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009 (s dokomponovaným doprovodem Roberta Schumanna) 4. Valentin Rathgeber – Aria Pastorela pro cembalo 5. Johann Chr. Fr. Bach – Sonáta D dur pro violoncello a kladívkový klavír Jan Škrdlík – violoncello (1–3,5) Martin Jakubíček – cembalo (1–5) | ||||
čt | 28. 10. 1999 | 19:00 | Mnichovo Hradiště – 213. abonentní koncert Městské divadlo Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 3. Bohuslav Martinů – Sonate pour clavecin, H. 368 4. Philipp Emanuel Bach – Sonáta C dur 5. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Jan Škrdlík – violoncello (1,2,5) Barbara Maria Willi – cembalo (1–5) | ||||
út | 7. 12. 1999 | 19:30 | Brno – 3. abonentní koncert Spolku přátel hudby Koncert barokní hudby Besední dům, Komenského nám. 534/8 Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Johann Sebastian Bach – Sonáta č. 4 c moll, BWV 1017 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Georg Friedrich Händel – Sonáta č. 13 D dur, op. 1, HWV 371 5. Alessandro Stradella – Sinfonia Gabriela Demeterová – housle (2,4,5) Jan Škrdlík – violoncello (1,3,5) Barbara Maria Willi – cembalo (1–5) Marek Štryncl – violoncello continuo (1,3–5) | ||||
út | 6. 6. 2000 | 19:30 | Bystřice nad Pernštejnem – Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae téma „Evropské barokní klávesy“ Zámek Pernštejn Provedené skladby: 1. Johann Sebastian Bach – Chorální předehra 2. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 3. Carl Friedrich Abel – Sonáta e moll pro violoncello a B.C., WKO 146 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Chr. Fr. Bach – Sonáta D dur pro violoncello a kladívkový klavír 6. Johann Sebastian Bach/Robert Schumann – III. suita C dur BWV 1009 pro violoncello s klavírním doprovodem Roberta Schumanna Jan Škrdlík – violoncello (2–6) Martin Jakubíček – varhanní portativ (1,3), cembalo (2,4), kladívkový klavír (5,6) | ||||
pá | 24. 11. 2000 | Lelystad, Holandsko – Komorní koncert – Umění v salonu přesné místo koncertu se nepodařilo dohledat Provedené skladby: 1. Georg Friedrich Händel – Sonáta D dur, op. 1, č. 13, HWV 371 2. František Benda – Sonáta F dur 3. Johann Gottlieb Graun – Trio in B 4. Alessandro Stradella – Sinfonia 5. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 6. Joseph Bodin de Boismortier – Triová sonáta pro housle, violoncello a B.C. č. 3 D dur, Op. 37/3 České barokní trio (1–4,6) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Jan Škrdlík – violoncello (1–6) Martin Jakubíček – cembalo (1–6) Suzan Rous, jako host – viola (3) | |||||
so | 25. 11. 2000 | 20:15 | Haarlem, Holandsko – Komorní koncert Concertzaal Kadens Provedené skladby: 1. Georg Friedrich Händel – Sonáta D dur, op. 1, č. 13, HWV 371 2. František Benda – Sonáta F dur 3. Johann Gottlieb Graun – Trio in B 4. Alessandro Stradella – Sinfonia 5. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 6. Joseph Bodin de Boismortier – Triová sonáta pro housle, violoncello a B.C. č. 3 D dur, Op. 37/3 České barokní trio (1–4,6) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Jan Škrdlík – violoncello (1–6) Martin Jakubíček – cembalo (1–6) Suzan Rous, jako host – viola (3) | ||||
ne | 26. 11. 2000 | 15:30 | Voorschoten, Holandsko – NEDĚLNÍ HUDBA Barok en Klassiek in Voorschoten Van Praag tot Potsdam Ambachts- en Baljuwhuis Provedené skladby: 1. Václav Vodička – Sonáta G dur, op. 1, č. 3 2. František Benda – Sonáta F dur 3. Alessandro Stradella – Sinfonia 4. Georg Friedrich Händel – Sonáta D dur, op. 1, č. 13, HWV 371 5. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 6. Joseph Haydn – Trio F dur č. 17, Hob. XV:2 České barokní trio Antonín Rous – housle (1–4,6) Jan Škrdlík – violoncello (1–6) Martin Jakubíček – cembalo (1–6) | ||||
čt | 3. 5. 2001 | 19:30 | Brno – Baroko na Staré radnici Freskový sál Staré radnice Provedené skladby: 1. Louis Couperin – Suite c moll 2. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 3. Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi pro cembalo sólo 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 6. Georg Friedrich Händel – Suite g moll, HWV 432 Jan Škrdlík – violoncello (2,4,5) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (2,4) Kateřina Bílková – cembalo (1–6) | ||||
út | 11. 9. 2001 | 19:00 | Ostrava – Brány baroka otevřené Obřadní síň Slezskoostravské radnice Provedené skladby: 1. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta D dur pro flétnu, violoncello a B.C. op. 37 č. 3 2. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 3. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 6. Alessandro Stradella – Sinfonia Ardor musicus Susanne Wagner – zobcové flétny (1,6) Jan Škrdlík – violoncello (1–4,6) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (1,2,4,6) Kateřina Bílková – cembalo (1,2,4–6) | ||||
ne | 4. 11. 2001 | 15:00 | Diepenveen, Holandsko – Komorní koncert Huis Nieuw Rande Provedené skladby: 1. Georg Friedrich Händel – Sonáta D dur, op. 1, č. 13, HWV 371 2. František Benda – Sonáta D dur 3. Alessandro Stradella – Sinfonia 4. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa 5. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 6. Vojtěch Jírovec – Sonáta F dur České barokní trio Antonín Rous – housle (1–4,6) Jan Škrdlík – violoncello (1–6) Martin Jakubíček – cembalo (1–6) | ||||
út | 24. 9. 2002 | 19:30 | Luhačovice – ARDOR MUSICUS Barokní koncert Lázeňské divadlo Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Georg Friedrich Händel – Allemande ze Svity d moll, HWV 1019 (pro cembalo solo) 3. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 4. Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 (pro cembalo solo) 5. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll, op. 14/5 pro dva basové nástroje 6. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Ardor musicus Jan Škrdlík – violoncello (1,2,5,6) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (1,5,6) Kateřina Bílková – cembalo (1–4,6) | ||||
pá | 27. 9. 2002 | 19:00 | Blansko – BRÁNY BAROKA OTEVŘENÉ Instrumentální hudba 17. a 18. století Zámek, Hudební salon Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Georg Friedrich Händel – Allemande ze Svity d moll, HWV 1019 (pro cembalo solo) 3. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 4. Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 (pro cembalo solo) 5. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll, op. 14/5 pro dva basové nástroje 6. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Ardor musicus Jan Škrdlík – violoncello (1,2,5,6) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (1,5,6) Kateřina Bílková – cembalo (1–4,6) | ||||
st | 18. 6. 2003 | 20:00 | Opočno – Koncert staré hudby Obrazárna opočenského zámku Provedené skladby: 1. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo G dur, BWV 1027 2. Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 3. Johann Sebastian Bach/Robert Schumann – III. suita C dur BWV 1009 pro violoncello s klavírním doprovodem Roberta Schumanna 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Kateřina Bílková – cembalo (1-4) Jan Škrdlík – violoncello (1,3-4) | ||||
út | 15. 7. 2003 | 20:00 | Telč – KRAJINA HUDBY TELČ Divadelní sál zámku, Telč Provedené skladby: Václav Vodička – Sonáta G dur, op. 1, č. 3 František Benda – Sonáta F dur, L.III-63 Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Joseph Bodin de Boismortier – Triová sonáta pro housle, violoncello a B.C. č. 3 D dur, Op. 37/3 Philipp Emanuel Bach – Kvartet č. 3 G dur Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa České barokní trio Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo | ||||
ne | 12. 9. 2004 | 14:00 | Dobřany – Komorní koncert Kostel sv. Mikuláše Provedené skladby: Joseph Bodin de Boismortier – Triová sonáta pro flétnu, violoncello a B.C. č. 3 D dur, Op. 37/3 Bernard Šťastný – Sonáta č. 6 F dur, pro violoncello a violu da gamba Luigi Boccherini – Sonáta Es dur, op. 14 č. 5, G 99 (pro violoncello a violu da gamba) Bohuslav Matěj Černohorský – Regina coeli, arr. pro flétnu, violoncello a B.C. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 Alessandro Stradella – Sinfonia Ardor musicus Susanne Wagner – zobcové flétny Jan Škrdlík – violoncello Kateřina Schwarzová – viola da gamba Kateřina Bílková – cembalo | ||||
út | 24. 5. 2005 | 18:30 | Orlová – Hudba známých i méně známých skladatelů 17. století Koncertní sál Základní umělecké školy Provedené skladby: 1. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta D dur pro flétnu, violoncello a B.C., op. 37 č. 3 2. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 3. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll, op. 14/5 pro dva basové nástroje 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi pro cembalo sólo 6. Alessandro Stradella – Sinfonia (flétna, violoncello a B.C.) Ardor musicus Susanne Wagner – zobcové flétny (1,6) Jan Škrdlík – violoncello (1–4,6) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (1–4,6) Kateřina Bílková – cembalo (1–6) | ||||
ne | 19. 6. 2005 | 19:00 | Luby u Chebu – 1. mezinárodní houslařská soutěž učňů a tovaryšů Brány baroka otevřené MKS, sál kina Provedené skladby: 1. Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. 2. Georg Friedrich Händel – Allemande ze Svity d moll, HWV 1019 3. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 4. Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 5. Joseph Bodin de Boismortier – Sonáta a moll, op. 14/5 pro dva basové nástroje 6. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Ardor musicus Jan Škrdlík – violoncello (1,3,5,6) Kateřina Schwarzová – viola da gamba (1,5,6) Kateřina Bílková – cembalo (1–4,6) | ||||
po | 20. 6. 2005 | 20:00 | Františkovy Lázně – Instrumentální hudba 17. a 18. století Lázeňský dům Pawlik Provedené skladby: Benedetto Marcello – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo g moll, BWV 1029 Georg Friedrich Händel – Allemande ze Svity d moll, HWV 1019 (pro cembalo solo) Georg Friedrich Händel – Árie a variace E dur „Harmonický kovář“ ze Svity E dur, HWV 430 (pro cembalo solo) Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Ardor musicus Jan Škrdlík – violoncello Kateřina Schwarzová – viola da gamba Kateřina Bílková – cembalo | ||||
so | 17. 3. 2007 | 18:00 | Kunín – Komorní koncert Velký sál zámku Kunín Provedené skladby: 1. František Benda – Sonáta F dur, L.III-63 2. Georg Philipp Telemann – Sonáta A dur, Scherzi melodichi, č. 1, TWV 42:A4, Lunedi 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Joseph Haydn – Sedm slov Vykupitelových na Kříži, op. 51, Hob. III:50 (arr. pro klavírní trio) 5. Georg Philipp Telemann – „Polská“ sonáta pro housle, violu a B.C. 6. Philipp Emanuel Bach – Kvartet č. 3 G dur České barokní trio (1-2,4-6) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Suzan Rous – viola (2,5-6) Jan Škrdlík – violoncello (1-6) | ||||
ne | 30. 9. 2007 | 17:00 | Praha – Komorní koncert Foerstrova síň, Pštrossova 17 Provedené skladby: 1. Georg Philipp Telemann – Triová sonáta e moll pro flétnu, hoboj a B.C., TWV 42:e2 2. Andreas Gryphius – Výhost světu 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Georg Friedrich Händel – Mi Palpita il cor pro alt s obligátní flétnou, HWV 132c Musica Poetica Jana Janků – mezzosoprán (4) Lucie Pelíšková – barokní příčná flétna (1,4) Rastislav Kozoň – barokní hoboj (1) Vít Bébar – cembalo (1,3,4) Igor Dostálek – recitace (2) Jan Škrdlík, j.h. – violoncello (1,3,4) | ||||
út | 6. 11. 2007 | 19:30 | Brno – Komorní koncert Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 228/7 Provedené skladby: 1. Claudio Monteverdi – O sia tranquillo il mare (Madrigali guerrieri, et amorosi, libro ottavo) 2. Orlando Gibbons – Fantasia č. 5 g moll 3. Sir Walter Raleigh – Co je náš život? 4. Tarquinio Merula – Canzonetta spirituale sopra alla nanna 5. Arcangelo Corelli – Sonáta F dur op. 5 č. 4 6. John Sheffield – Usmíření 7. Attilio Ariosti – Árie „Già di nuovo fastosa“ z kantáty „La Rosa“ 8. Georg Philipp Telemann – Triová sonáta e moll pro flétnu, hoboj a B.C., TWV 42:e2 9. John Donne – Svaté sonety, IX 10. Georg Friedrich Händel – Kantáta La Lucrezia, HWV 145, výběr 11. Antonio Vivaldi – Kantáta All'ombra di sospetto, RV 678, výběr 12. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 13. Henry Vaughan – Příbytek 14. Agostino Steffani – Occhi perchè piangete Irena Troupová-Wilke – soprán (1,7,10,11,14) Musica Poetica Jana Janků – mezzosoprán (1,4) Lucie Pelíšková – barokní příčná flétna (5,7,8,11,14) Rastislav Kozoň – barokní hoboj (8,7,14) Vít Bébar – cembalo (1,2,4,5,7,8,10,11,12,14) Igor Dostálek – recitace (3,6,9,13) Jan Škrdlík, j.h. – violoncello (1,4,5,7,8,10,11,14) | ||||
út | 10. 6. 2008 | 19:00 | Rančířov – Komorní koncert Hotel Vivaldi Provedené skladby: 1. Josef Mysliveček – Sonáta C dur 2. Giovanni Battista Fontana – Sonáta pro housle a B.C. 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Wolfgang Amadeus Mozart – Duo pro housle a violu č. 1, KV 423 5. Wolfgang Amadeus Mozart – Klavírní kvartet g moll, KV 478 České barokní trio (1-2,5) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Antonín Rous – housle (1-2,4-5) Suzan Rous – viola (1,4,5) Jan Škrdlík – violoncello (1-3,5) Martin Jakubíček – cembalo (1-3,5) | ||||
st | 11. 6. 2008 | 19:00 | Kardašova Řečice – Komorní koncert Kostel sv. Jana Křtitele Provedené skladby: 1. Georg Philipp Telemann – Sonáta A dur, Scherzi melodichi, č. 1, TWV 42:A4, Lunedi 2. Josef Mysliveček – Sonáta C dur 3. Adam Michna z Otradovic – Loutna česká I. Předmluva III. Matky Boží slavná nadání VI. Žehnání s světem IX. Anjelské přátelství XI. Den svádební 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Georg Philipp Telemann – „Polská“ sonáta pro housle, violu a B.C. 6. Philipp Emanuel Bach – Kvartet č. 3 G dur Marta Vávrová – soprán (3) Jan Škrdlík – violoncello (1-6) Martin Jakubíček – cembalo (1-6) České barokní trio (1-3,5-6) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Suzan Rous, jako host – viola (1-3,5-6) | ||||
čt | 23. 10. 2008 | 18:00 | Jihlava – 7. ročník mezinárodního hudebního festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců Hotel Vivaldi Provedené skladby: 1. Georg Philipp Telemann – Sonáta A dur, Scherzi melodichi, č. 1, TWV 42:A4, Lunedi 2. Josef Mysliveček – Sonáta C dur 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Jiří Antonín Benda – Italské árie, díl 1., „S'ella Vuol Rendersi“ 5. Giovanni Battista Pergolesi – Se tu m'ami, se sospiri 6. Antonio Caldara – Come raggio di sol 7. Philipp Emanuel Bach – Kvartet č. 3 G dur 8. Jiří Antonín Benda – Italské árie, díl 2., „Mio ben“, „Di sdegno tal“, „Avranle serpi“, „Quel timor“ Hana Škarková – soprán (4-6,8) České barokní trio (1-2,4,7-8) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Suzan Rous – viola (1-2,4,7-8) Jan Škrdlík – violoncello (1-8) Martin Jakubíček – cembalo (1-8) | ||||
út | 5. 5. 2009 | 18:00 | Ústí nad Orlicí – 4. ročník hudebního festivalu a 51. ročník Kocianovy houslové soutěže Komorní koncert Hernychova vila, 17. listopadu 72 Provedené skladby: 1. Georg Philipp Telemann – Sonáta A dur, Scherzi melodichi, č. 1, TWV 42:A4, Lunedi 2. Josef Mysliveček – Sonáta C dur 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Heinrich Ignaz Biber – Sonata representativa 5. Philipp Emanuel Bach – Kvartet č. 3 G dur České barokní trio (1-2,4-5) Antonín Rous – housle Jan Škrdlík – violoncello Martin Jakubíček – cembalo Suzan Rous – viola (1-2,4-5) Jan Škrdlík – violoncello (1-5) Martin Jakubíček – cembalo (1-5) | ||||
ne | 2. 12. 2012 | 18:00 | Rudka (u Domašova) – Koncert klasické hudby s adventním povídáním Společenský sál Obecního úřadu Rudka Provedené skladby: Camille Saint-Saëns – Labuť Nikolaj Rimskij-Korsakov – Let čmeláka pro violoncello a klavír Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr (verze pro violoncello a cembalo) Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium Johann Sebastian Bach – Preludium C dur pro sólové cembalo Miloš Štědroň – Balada pro banditu Jan Škrdlík – violoncello Kateřina Bílková – klavír, cembalo | ||||
st | 26. 12. 2012 | 18:00 | Kunín – Štěpánský koncert na zámku v Kuníně Velký sál zámku Kunín Provedené skladby: 1. Maurizio Cazzati – „Factum est praelium magnum“ 2. Claudio Monteverdi – „Il ballo delle Ingrate“ – zpěv Plutona 3. František Václav Míča – Zpívaná rozjímání (Abgesungene Betrachtungen), Árie Krista č. 10 4. Johann Sebastian Bach – „Ich gehe hin und komme wieder“, Kantáta „Wer mich liebet, der wird mein Wort halten“, BWV 74 5. Johann Sebastian Bach – „Ich folge Christo nach“, Kantáta “Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen“, BWV 12 6. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 7. Georg Friedrich Händel – „Non é si vago e bello“ z opery „Giulio Caesare“, HWV 17 8. Antonín Rejcha – „Te per orbem terrarum“ (Te Deum) 9. François Couperin – Suita e moll, výběr 10. Joseph Haydn – „Domine Deus“ (Harmoniemesse), Hob. XXII: 14 11. Jakub Jan Ryba – Ukolibawka“ a „Wětrnik“ (Zwölf böhmische Lieder) 12. Johann Sebastian Bach – „Quia fecit mihi magna“ (Magnificat), BWV 243 Jiří Klecker – bas (1-5,7-8,10-12) Jan Škrdlík – violoncello (4-8,10,12) Kateřina Bílková – cembalo (1-12) | ||||
ne | 15. 12. 2013 | 16:00 | Dolní Kounice – Adventní koncert Kostel sv. Petra a Pavla Provedené skladby: Adam Václav Michna – 2 písně adventní Johann Sebastian Bach – Magnificat in D, BWV 243: „Quia fecit mihi magna“ (Učinil se mnou veliké věci) Johann Sebastian Bach – Kantáta, BWV 74: „Wer mich liebet“ (Kdo mě miluje) – Árie: „Ich gehe hin“ (Já jdu tam) Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium Maurizio Cazzati – „Factum est praelium magnum“ (A strhla se bitva na nebi) Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Johann Sebastian Bach – Preludium C dur, BWV 846 Johann Sebastian Bach/Charles Gounod – Ave Maria Joseph Haydn – Domine Deus z Harmonické mše, Hob. XXII: 14 Antonín Rejcha – Te Deum laudamus (Tebe Bože chválíme) Jiří Klecker – bas Jan Škrdlík – violoncello Kateřina Bílková – varhany/spinet jako host: Kryštof Škrdlík – violoncello | ||||
so | 19. 7. 2014 | 19:00 | Miroslav – Koncert barokní a maďarské hudby Hommage à Sanz Briz Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44 Provedené skladby: Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 Georg Philipp Telemann – Sonáta D dur pro violoncello a B.C., TWV 41:D6 Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5, G 99 Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz (ze sbírky Sanz Briz a úsměv v hlubinách času) Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 (výběr) Jan Škrdlík – violoncello a recitace Kryštof Škrdlík – violoncello | ||||
čt | 4. 9. 2014 | 17:00 | Brno – Dokud mudruji, žiji! Autorské čtení a narozeninové povídání Jaroslava Tučka Mahenův památník, Mahenova 8 Provedené skladby: autorské čtení z knihy Jaroslava Tučka Mudrování (nejen) nad divadlem Luigi Boccherini – Sonáta Es dur pro violoncello a violu da gamba, op. 14 č. 5, G 99, Allegro Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41, Largo Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007, Preludium Jaroslav Tuček – autorské čtení Jan Škrdlík – violoncello Kryštof Škrdlík – violoncello | ||||
so | 17. 9. 2016 | 20:00 | Manětín – Komorní koncert Zámek Manětín Provedené skladby: 1. Alessandro Grandi – Moteto: O quam tu pulchra es 2. Bohuslav Matěj Černohorský – Regina coeli 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Jean-Philippe Rameau – Gavotta a moll se šesti variacemi 5. Leonardo Vinci – Si bella mercede 6. Alessandro Scarlatti – Spesso vibra 7. Edmund Rubbra – Hymn to the Virgin 8. Georg Friedrich Händel – Oratorium Mesiáš, HWV 56, Árie „How beautiful are the feet“ 9. Antonio Vivaldi – Sonáta a moll č. 3 pro violoncello a B.C., RV 43 10. Georg Friedrich Händel – Opera Rinaldo, HWV 7, Árie „Lascia ch'io pianga“ 11. Karel Ditters z Dittersdorfu – Árie z opery „Červená karkulka” (Das rote Käppchen 1790) pro soprán a smyčce Martina Macko – soprán (1-2,5-8,10-11) Jan Škrdlík – violoncello (1-3,6,8-11) Kateřina Bílková – cembalo (1-11) | ||||
ne | 23. 4. 2017 | 17:00 | Brand, Německo – Komorní koncert Evangelický luteránský kostel sv. Margarety Provedené skladby: 1. Johann Sebastian Bach – III. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium 2. Antonio Vivaldi – Sonáta G dur pro housle a B.C., op. 2 č. 8, RV 23 3. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo D dur, BWV 1028 4. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 5. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše) 6. Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8 7. Jan Škrdlík – báseň Sanz Briz a úsměv v hlubinách času Pavel Fajtl – housle (2,5) Jan Škrdlík – violoncello (1-6) Vít Bébar – cembalo (2-4) Renate Hetz – recitace (7) | ||||
Recenze: Frankenpost, 26. 4. 2017 | |||||||
st | 6. 12. 2017 | 19:00 | Havířov – Adventní koncert Kulturní dům Radost Provedené skladby: 1. Adam Václav Michna – Píseň adventní 2. Johann Sebastian Bach – Adventní kantáta „Bereitet die Wege“, BWV 132, basová árie „Wer bist du?“ 3. Antonio Vivaldi – Sonáta F dur č. 2 pro violoncello a B.C., RV 41 4. Johann Sebastian Bach – „Vánoční oratorium“, BWV 248, basová árie „Großer Herr, O starker König“ 5. Georg Friedrich Händel – Opera „Xerxes“, HWV 40, altová árie „Ombra mai fu“ 6. Bohuslav Martinů – Deux Pieces pro cembalo, H. 244 7. Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo D dur, BWV 1028 8. Jakub Jan Ryba – Písně Ukolibawka a Wětrnik ze sbírky „Zwölf böhmishe Lieder“ 9. Johann Sebastian Bach – Árie „O dýmce“, BWV 515, z „Knížky Anny Magdaleny Bachové“ 10. Adam Václav Michna – Vánoční rosička Vítězslava Škrdlíková – zpěv (1,5,10) Jiří Klecker – zpěv (1-2,4,8-10) Jan Škrdlík – violoncello (1-5,7-10) Vít Bébar – cembalo (1-10) |