jednotlivé soubory (pro zobrazení informací klikněte na jméno konkrétního souboru):


       Klavírní trio Kvodlibeto  •  Brněnští komorní sólisté  •  Aude Consort
                       Smyčcové trio Gideon      •      Trio Domenica


SMYČCOVÉ TRIO GIDEON


Pavel Wallinger – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

Činnosti tohoto tria byl zadán podnět nabídkou Českého rozhlasu na účinkování na mezinárodním festivalu Musica brunensis v roce 2002. Trio bylo vysoce hodnoceno a jeho koncert byl rozhlasem natáčen a pak vícekrát odvysílán. Na následnou bohatou koncertní činnost po českých zemích a Evropě navázalo časem i koncertní turné po Spojených státech završené vystoupením na University of New York.

Soubor provádí méně obvyklé skladby L. van Beethovena, Josepha Haydna, Bohuslava Martinů a Gideona Kleina (jehož křestní jméno ostatně inspirovalo hudebníky při rozhodování o zvolení názvu souboru). V souvislosti s interpretačním uměním tria zahraniční kritiky nešetří výrazy jako: „…skvělý umělecký a hudební prožitek… …vyvážená průzračnost… …strhující emoce, velká agogika…“.

Důvodem bude jistě i to, že se zde spojili tři hráči s fenomenální koncertní zkušeností. (Například Pavel Wallinger působí dlouhodobě na prestižním postu koncertního mistra Filharmonie Brno.) Za zmínku jistě stojí i spolupráce s kanadským hobojistou Philippe Magnanem, se kterým soubor vystoupil na řadě koncertů jak u nás, tak i v zahraničí, nebo společné vystoupení s klavíristkou Renatou Ardaševovou pro Pražské jaro a mnohé další počiny...


 

!!!CELLO.CZ – již 32 let ve službách krásné hudby!!!