aktuální vzkaz:


CO MI TÁHNE HLAVOU...


 

22.11.'21, pondělí

Tak nám pomalu končí druhý rok covidové pandemie a začíná třetí... V přestávkách mezi různými lockdowny a jinými omezeními jsme odehráli pár koncertů. Zbylý čas jsme se snažili vyplnit jinou formou tvorby, aby po nás něco zbylo pro případ, kdybychom my hudebníci tohle všechno nepřežili...

Paradoxně se mi zrovna v této době podařilo splnit si několikaletý sen. V jeho realizaci mě podpořilo 16 umělců z 5 států světa. Jedná se o „Manifest nového suprarealismu“ – uměleckého stylu, který propaguji. Počátky před 7 lety byly skromné: krátký článek v umělecké revue „KAM v Brně za kulturou“, promoce tohoto nového stylu v „Art Klubu“ a shovívavé úsměvy některých mých blízkých lidí. Jednalo se o výzvu zkoumat skutečnou realitu, která nás obklopuje, v celé její hloubce a v širokém kontextu fyzickém, psychologickém a duchovním.

Něco se ale změnilo! Tu potřebu už cítí čím dál více lidí. Prvním spoluautorem nového (tentokrát multikulturálního) „Manifestu“ se stal můj spoluhráč z violoncellového dua, skladatel a bývalý žák na konzervatoři Jan Hanousek. 23.11.2020 složil skladbu pro dvě violoncella „Matérie“, kterou jsme spolu natočili 12.12.2020 v Π-voxu v Brně. Stala se součástí filmové performance „AUDE – MANIFESTO OF NEW SUPRAREALISM“, kterou zaštítil kanadský producent Thomas McComb. K této filmové performanci se postupně připojilo dalších 15 spolutvůrců z 5 států světa. Film je nyní ve stadiu postprodukce.

Informace, zvukové nahrávky a trailer jsou ke shlédnutí na Art Klub.cz.

Jan Škrdlík

Jan Škrdlík         
 

 

!!!CELLO.CZ – již 32 let ve službách krásné hudby!!!