jednotliví umělci (pro zobrazení informací klikněte na jméno konkrétního umělce):


    Jan Škrdlík – violoncello (podrobné informace)     •   Pavel Fajtl – housle  •  Karel Košárek – klavír  •  Petra Besa – klavír
                       Renata Ardaševová – klavír      •      Jana Rambousková – klavír        •        Martin Jakubíček – varhany a cembalo
          Jana Rosie Dvořáková – malba   •  Jan Hanousek – violoncello    •    Zdeněk Nádeníček – dirigování a hoboj
                            Karel Plocek – viola  •  Jana Janků – mezzosoprán a barokní harfa  •  Jan Škrdlík – violoncello (základní informace)


Pavel Fajtl


(housle)

Je absolventem brněnské Janáčkovy akademie múzických umění, studia završil Beethovenovým Houslovým koncertem D dur za doprovodu Moravské filharmonie a recitálem. Od svých sedmnácti let natáčí v Českém rozhlase. Po úspěšném konkurzu nastoupil na místo koncertního mistra v Rozhlasovém orchestru Studio Brno. S tímto orchestrem natočil přes 90 nahrávek sólových skladeb klasické i populární hudby. Spolupracoval ale i s dalšími orchestry, se kterými v Evropě, Severní Americe a Japonsku doprovázel světové sólisty (Sarah Brightman, Andrea Bocelli, Navah Perlman...). Sám také sólově vystupuje s doprovodem klavíru i orchestru; jeho žánrový záběr je velmi široký – od barokních skladeb až po romantické a náladové skladby, či hraní v muzikálovém orchestru Městského divadla Brno. Jeho sólová houslová nahrávka písně „Lásko, Bože, lásko“ byla použita v českém velkofilmu „Ženy v pokušení“. K jeho důležitým uměleckým počinům patří také spolupráce s violoncellistou Janem Škrdlíkem, klavíristou Karlem Košárkem, violistou Karlem Plockem nebo varhaníkem Petrem Kolařem.

Oblast působení Pavla Fajtla na tomto poli překročila hranice České republiky a zahrnula důležitá pódia Evropy i mimo Evropu.

V lednu 2010 se Pavel Fajtl stal uměleckým vedoucím souboru Brněnští komorní sólisté, se kterým pravidelně absolvuje koncerty v ČR a v zahraničí. Za zmínku stojí například komorní provedení Beethovenova Trojkoncertu v rámci turné po Španělsku na podzim roku 2018 s klavíristou Karlem Košárkem a s violoncellistou Janem Škrdlíkem. Ve stejném roce také spoluzakládá Klavírní trio Kvodlibeto.

Pavel Fajtl s violoncellistou Janem Škrdlíkem a s Klavírním triem Kvodlibeto:Další informace na: www.pavelfajtl.cz


 

!!!CELLO.CZ – již 32 let ve službách krásné hudby!!!