jednotliví umělci (pro zobrazení informací klikněte na jméno konkrétního umělce):


    Jan Škrdlík – violoncello (podrobné informace)     •   Pavel Wallinger – housle  •  Pavel Fajtl – housle  •  Karel Košárek – klavír
                       Petra Besa – klavír      •      Renata Ardaševová – klavír        •        Jana Rambousková – klavír
          Martin Jakubíček – varhany a cembalo   •  Jana Rosie Dvořáková – malba    •    Jan Hanousek – violoncello
                            Zdeněk Nádeníček – dirigování a hoboj  •  Karel Plocek – viola  •  Jana Janků – mezzosoprán a barokní harfa    •    Jan Škrdlík – violoncello (základní informace)


Jana Rambousková


(klavír)

Narodila se roku 1994 v Brně a hře na klavír se věnuje od svých šesti let. Svá klavírní studia započala na ZUŠ Velká Bíteš u Marie Kalinové, pokračovala na ZUŠ Jaroslava Kvapila Brno ve třídě Moniky Czajkovské a v letech 2009 až 2015 studovala na brněnské konzervatoři u současného ředitele České filharmonie MgA. Davida Marečka, PhD. Již za dob svých studií na ZUŠ a na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží, obdržela například 2. cenu v národním kole celostátní soutěže ZUŠ v roce 2008 nebo 2. cenu na soutěžní přehlídce Prague Junior Note 20082009. Od dob studia na konzervatoři se také intenzivně věnovala komorní a čtyřruční hře, i v této oblasti obdržela několik soutěžních cen, například 3. cenu na italské soutěži Kawai Prize ve Varallu v roce 2014 s Petrem Zapletalem.

Po dokončení studia na konzervatoři pokračovala ve studiu sólové klavírní hry na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Ivo Kahánka. Za dobu svého studia také strávila rok na polské Akademii múzických umění v Krakově v rámci výměnného programu Erasmus+. Krátce spolupracovala na projektu Nejen operní koncert se zpěváky Ondřejem Slavičínským, Martinem Vydrou, Nikolou Uramovou a Marií Zíchovou, spolupracovala také s herečkou Michaelou Žitnou při interpretaci koncertního melodramu. Zúčastnila se několika mistrovských klavírních kurzů – na pražské konzervatoři s Avedis Kouyoumdjianem, v Berlíně s Tatianou Zelikman v rámci akademie Antona Rubinsteina, v letech 2017 a 2021 byla vybrána na účast na letních kurzech ISA vídeňské Univerzity hudby v rakouském Reichenau, kde spolupracovala například s Marcusem Schirmerem, Lilyou Zilberstein, Gottliebem Wallischem a Borisem Bermanem.

Kromě studia hry na klavír se 8 let věnovala pedagogické činnosti na základních uměleckých školách ve Velké Bíteši, Velkém Meziříčí a v Praze (Štefánikova 19). V současné době pracuje jako korepetitorka na Královské konzervatoři v Bruselu v pěveckých a houslových třídách. Od roku 2017 spolupracuje s violoncellistou Janem Škrdlíkem, o rok později se stává členkou Klavírního tria Kvodlibeto.

Jana Rambousková na pódiu s violoncellistou Janem Škrdlíkem a s Klavírním triem Kvodlibeto:


  

!!!CELLO.CZ – již 32 let ve službách krásné hudby!!!